Natascha Kampusch

3096 päivää

Oli lyhyempi kirja kuin mitä odotin. Mutta selitti myös paljon ja kertoi karmaisevia asioita mitä sieppaja teki hänelle. Esim. että hänen hiukset piti olla sheivatut, ja hänen piti liikkua alasti/puolialasti, ilman alusvaatteita, ja tehdä koko ajan raskasta työtä, ja ei saanut ruokaa tarpeeksi.
Kuitenkin jäin miettimään jättikö hän ketomatta seksuaaliset rikokset, ja jos jätti, niin miksi? Olisiko ne olleet vapaaehtoisia? No, samapa se. Melko mielenkiintoinen kirja, ehkä kuitenkin hieman lapsellisesti kirjoitettu. Olisi voinut kertoa tarkemmin asioita, mutta ehkä ei muistanut enää. Yhtä asiaa olen ihmetellyt. Hän kertoi kaikesta miten paljon Priklopil pahoinpiteli häntä, niin miksei hänellä näy yhtän arpea esimerkiksi kasvoissa, käsissä, jaloissa? En tietenkään epäile kertomaansa.
Mutta mikä motiivi Prkloililla oli siepata lapsi? Oliko hän homo ja halusi "adoptoida" lapsen? Oliko hän pedofiili? Oliko hän liian yksinäinen, ja jos oli niin eihän lapsen sieppaus olisi auttanut, miskei ottanut aikuista, vanhempaa tyttöä?

4

992

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En ukso kaikkee

      Jos se petoviili oli pitännä sitä tyttöö ikäänkun nukkena eikä ollu nussinna häntä?

    • En usko kaikkea

      Mistä sen tietää mitä teki ja mitkä olivat motiivit.

    • nii

      Olisko kannattanut lukea kirja kunnolla? Kirjassaan Natascha kyllä kertoo ettei itse halua kirjoittaa seksuaalisesta hyväksikäytöstään. Kertoo myös miksi sieppaaja halusi napata tytön, koska halusi muokata siitä itselleen täydellisen kiltin pikkuvaimon jotai sai hallita miten itse halusi.

    • vahvempi nyt

      Hyi olkoo mulle tuli kamala olo sun kirjoituksesta. Ihan kuin olisit oikein HALUNNUT lukea toisen hyäksikäytöstä ja olet nyt pettynyt kun ei mehukkaista pskajuttuja löytynytkään sun verkkokalvoille.. Kirjailija itse sanoo että hän jättää julkisuudesta pois nuo jutut sillä ne ei muille kuulu, ja mun mielestä se on ihan oikein. Ja mistä tiedät että hänellä ei ole arpia? Oletko käynyt katsomassa? Olen kakarana loukannut itseäni tosi paljon mutta mulle ei ole jäänyt melkein mistään muista arpia kuin suoranaisista viilloista. Että mua inhottaa kaikki salaliittoteoreetikot.

      Kirja oli kyllä tosi raskasta luettavaa. Laitoin sen välillä pois ja yritin ajatella muita asioita. Sitä ei kannata myöskään lukea ennen nukkumaan menoa.. Ja kirja saa myös ajattelemaan erilaisia julmia kidutuskeinoja, kuten ruoan vähentäminen ja että mitä täydellinen virikkeiden puute aiheuttaa aivoissa. Uskomatonta kuinka tasapainoinen nuori nainen hänestä on kasvanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      150
      8156
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      422
      7189
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3693
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      143
      3351
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2854
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2388
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1956
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1823
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      30
      1610
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1487
    Aihe