Tänään moni jää Vappuvapaalle,ja aloittaa Vappuun valmistautumisen. Muistetaan, et koittaa se arki vapunkin jälkeen. Siis,jos otetaan,otetaan myös kuski,eli taksi.
Mukavaa Vappua kaikille.!
Vappuaaaaaaaaa...
5
267
Vastaukset 5
- Kokoomus-Leipäjonot
Vappulada on pönäkkä ja punainen ja ahne kokoomus-Lahtari pelkää vappuladaa !
- Ladafever
Veli hyvä ... kiitos muistutuksesta mutta perinteiselle Ladakuljettajalle tuskin viina maistuu. Osaamme juhlia nykyään selvänä ja täynnä sitä riemua, jonka Wappu meille vain suoda voi. Uskonkin että muistutuksesi kohdistui ennenminkin länsikatiskojen alati kasvavaan vastuuttomien ihmispoloisten joukkoon. Hauskaa Wappua myös kaikille sankari Ladamiehille ja naisille !!!
- K28
Mukavaa ja hauskaa Vappua kaikille minunkin puolesta.
- Rikas ei jaa
Länsiautojen orjuuttamat, osamaksu velalliset ja kallis-huolto nöyryytetyt kansalaiset medbörgare, tunnette kaiken romahtavan kun kalliin länsiauton maksut lankevat.
KokomusJuutalaismainen rahanvaihtajen ja muiden keinottelijoifen parvi piirittää länsiautoilijaa. Kalliit maksut verot, huollot vievät yöunen ja potenssin.
Mutta unohtakaa edellä mainitut ongelmanne edes vapuksi. Olkaa murehtimatta kuin taivaan lintuset. Sillä köyhän kansan vallankumouu voi tulla ja tuloa ja työtä joudutaan jakamaan aivan oikeasti ! Se on tietysti rikkaalle 10 % haitaa, mutta 90 % kansalle etu !
Sisi nyt te 10% liian ahneet possut, vitetäkää vappua, se voi olla ahneille viimeisiä ! - Ladisti.
Neljättä päivää juopotellessa alkaa jo kunnon ladistinkin juomakunto pettää mutta eiköhän tässä pari päivää vielä kiljutella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841143
- 73952
- 39631
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?81597- 35571
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste141548No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29544- 45542
Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T14539- 67526