Tänään moni jää Vappuvapaalle,ja aloittaa Vappuun valmistautumisen. Muistetaan, et koittaa se arki vapunkin jälkeen. Siis,jos otetaan,otetaan myös kuski,eli taksi.
Mukavaa Vappua kaikille.!
Vappuaaaaaaaaa...
5
253
Vastaukset
- Kokoomus-Leipäjonot
Vappulada on pönäkkä ja punainen ja ahne kokoomus-Lahtari pelkää vappuladaa !
- Ladafever
Veli hyvä ... kiitos muistutuksesta mutta perinteiselle Ladakuljettajalle tuskin viina maistuu. Osaamme juhlia nykyään selvänä ja täynnä sitä riemua, jonka Wappu meille vain suoda voi. Uskonkin että muistutuksesi kohdistui ennenminkin länsikatiskojen alati kasvavaan vastuuttomien ihmispoloisten joukkoon. Hauskaa Wappua myös kaikille sankari Ladamiehille ja naisille !!!
- K28
Mukavaa ja hauskaa Vappua kaikille minunkin puolesta.
- Rikas ei jaa
Länsiautojen orjuuttamat, osamaksu velalliset ja kallis-huolto nöyryytetyt kansalaiset medbörgare, tunnette kaiken romahtavan kun kalliin länsiauton maksut lankevat.
KokomusJuutalaismainen rahanvaihtajen ja muiden keinottelijoifen parvi piirittää länsiautoilijaa. Kalliit maksut verot, huollot vievät yöunen ja potenssin.
Mutta unohtakaa edellä mainitut ongelmanne edes vapuksi. Olkaa murehtimatta kuin taivaan lintuset. Sillä köyhän kansan vallankumouu voi tulla ja tuloa ja työtä joudutaan jakamaan aivan oikeasti ! Se on tietysti rikkaalle 10 % haitaa, mutta 90 % kansalle etu !
Sisi nyt te 10% liian ahneet possut, vitetäkää vappua, se voi olla ahneille viimeisiä ! - Ladisti.
Neljättä päivää juopotellessa alkaa jo kunnon ladistinkin juomakunto pettää mutta eiköhän tässä pari päivää vielä kiljutella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261720
- 1051205
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381081- 49989
- 128887
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51880Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719