Vappuaaaaaaaaa...

Eurosamara

Tänään moni jää Vappuvapaalle,ja aloittaa Vappuun valmistautumisen. Muistetaan, et koittaa se arki vapunkin jälkeen. Siis,jos otetaan,otetaan myös kuski,eli taksi.
Mukavaa Vappua kaikille.!

5

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokoomus-Leipäjonot

      Vappulada on pönäkkä ja punainen ja ahne kokoomus-Lahtari pelkää vappuladaa !

    • Ladafever

      Veli hyvä ... kiitos muistutuksesta mutta perinteiselle Ladakuljettajalle tuskin viina maistuu. Osaamme juhlia nykyään selvänä ja täynnä sitä riemua, jonka Wappu meille vain suoda voi. Uskonkin että muistutuksesi kohdistui ennenminkin länsikatiskojen alati kasvavaan vastuuttomien ihmispoloisten joukkoon. Hauskaa Wappua myös kaikille sankari Ladamiehille ja naisille !!!

    • K28

      Mukavaa ja hauskaa Vappua kaikille minunkin puolesta.

    • Rikas ei jaa

      Länsiautojen orjuuttamat, osamaksu velalliset ja kallis-huolto nöyryytetyt kansalaiset medbörgare, tunnette kaiken romahtavan kun kalliin länsiauton maksut lankevat.
      KokomusJuutalaismainen rahanvaihtajen ja muiden keinottelijoifen parvi piirittää länsiautoilijaa. Kalliit maksut verot, huollot vievät yöunen ja potenssin.
      Mutta unohtakaa edellä mainitut ongelmanne edes vapuksi. Olkaa murehtimatta kuin taivaan lintuset. Sillä köyhän kansan vallankumouu voi tulla ja tuloa ja työtä joudutaan jakamaan aivan oikeasti ! Se on tietysti rikkaalle 10 % haitaa, mutta 90 % kansalle etu !
      Sisi nyt te 10% liian ahneet possut, vitetäkää vappua, se voi olla ahneille viimeisiä !

    • Ladisti.

      Neljättä päivää juopotellessa alkaa jo kunnon ladistinkin juomakunto pettää mutta eiköhän tässä pari päivää vielä kiljutella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      123
      7074
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      59
      4813
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      74
      3754
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2864
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      37
      2516
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1946
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      209
      1475
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1264
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      42
      1075
    10. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      162
      921
    Aihe