Tänään moni jää Vappuvapaalle,ja aloittaa Vappuun valmistautumisen. Muistetaan, et koittaa se arki vapunkin jälkeen. Siis,jos otetaan,otetaan myös kuski,eli taksi.
Mukavaa Vappua kaikille.!
Vappuaaaaaaaaa...
5
246
Vastaukset
- Kokoomus-Leipäjonot
Vappulada on pönäkkä ja punainen ja ahne kokoomus-Lahtari pelkää vappuladaa !
- Ladafever
Veli hyvä ... kiitos muistutuksesta mutta perinteiselle Ladakuljettajalle tuskin viina maistuu. Osaamme juhlia nykyään selvänä ja täynnä sitä riemua, jonka Wappu meille vain suoda voi. Uskonkin että muistutuksesi kohdistui ennenminkin länsikatiskojen alati kasvavaan vastuuttomien ihmispoloisten joukkoon. Hauskaa Wappua myös kaikille sankari Ladamiehille ja naisille !!!
- K28
Mukavaa ja hauskaa Vappua kaikille minunkin puolesta.
- Rikas ei jaa
Länsiautojen orjuuttamat, osamaksu velalliset ja kallis-huolto nöyryytetyt kansalaiset medbörgare, tunnette kaiken romahtavan kun kalliin länsiauton maksut lankevat.
KokomusJuutalaismainen rahanvaihtajen ja muiden keinottelijoifen parvi piirittää länsiautoilijaa. Kalliit maksut verot, huollot vievät yöunen ja potenssin.
Mutta unohtakaa edellä mainitut ongelmanne edes vapuksi. Olkaa murehtimatta kuin taivaan lintuset. Sillä köyhän kansan vallankumouu voi tulla ja tuloa ja työtä joudutaan jakamaan aivan oikeasti ! Se on tietysti rikkaalle 10 % haitaa, mutta 90 % kansalle etu !
Sisi nyt te 10% liian ahneet possut, vitetäkää vappua, se voi olla ahneille viimeisiä ! - Ladisti.
Neljättä päivää juopotellessa alkaa jo kunnon ladistinkin juomakunto pettää mutta eiköhän tässä pari päivää vielä kiljutella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11556Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras921468Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva194916- 114796
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2777Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42741Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29730- 7704
- 60683