Nainen ryösti savonlinnan siwan..
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/04/1536217/nainen-ryosti-siwan-savonlinnassa---poliisi-etsii
Kukahan hörhö ollut asialla, mut kiinni jää taatusti!!
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/04/1536217/nainen-ryosti-siwan-savonlinnassa---poliisi-etsii
Kukahan hörhö ollut asialla, mut kiinni jää taatusti!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Vapaan kasvatuksen hedelmä.
tämmöisten tekijät niitä pahimman luokan luuserireppanoita. Näitä tässä tuppukylässä riittää...
Millä perustein sanot noin? Tunnetkon ihmisen?
no enpä tunne. Ei onneksi kuulu tuttavapiiriin tälläisiä puukko kädessä heilujia. Vaikka sääli on sairautta, mutta kuvitellaanpa tämänkin tyypin elon jatkoa täst'edespäin. Ei varmaan hirveästi tuo krediittiä esim. työnhaussa ( voi tosin olla tärkeysjärjestyksessä aika alhaalla tuo asia, tällä puukottarella ), lisäksi , ei tuone krediittiä tälläiset tempaukset myöskään muilla eläman osa-alueilla. Saattaa pi mahdollinen kumppani ottaa ritolat, kun saa selville moisen tempauksen. Yksinäistä eloa varmuudella, tuollakin tallaajalla. Ja yhteiskunnan & veronmaksajien piikkiin. Tai sitten kumppani samaa kaliiberia, sosiaalisessa ja älyllisessä asteikossa. ( siis aika alhaalla ).
Liikkeisiin olisi palkattava sen verran käytännöntekoihin tutustunutta työvoimaa joka ottaisi puutavaraa tiskinalta ja moksauttaisi ryöstöhalut pois kaikenlaisilta hörhöiltä ja hörhöttärilta.
Tuskin ne ihan helposti poliisille juoksisi itkemään että "kaupantäti oli tuhma ja kopsautti koivuhalolla".
Jos olette lukeneet viime aikoina uutisia joissa henkilö on puolustanut/suojellut esim kättä pidemmällä omaisuutta tai itseään on tilanne kääntynyt voitoksi ns. Aloittajalle..
Mitähän tuokin sai saaliikseen? Sikspäkin ja ehkä satasen, pari rahaa, otaksun. Aikanaan siitä langetetaan tuomio.
Vähän sakkoja jos oli enskertalainen, varattomana niitä ei tarvinne maksaa.
Jos oli joku vanha hörhö niin armahdetaan joka tarkoittaa pientä ehdonalaista = eli ei siis mitään.
Tai sitten yhdyskuntapalvelusta pari päivää. Siellä kai saa kuitenkin syödäkseen, vai saako.
Kassahenkilö saattaa kuitenkin kärsiä ja nähdä painajaisia pitkät ajat. Niitä ei korvaa kukaan.
Kyllä kirveellä olis töitä, tai ainakin kassaralla.
Kyllä olisi hyvä että täälläkin saisi jenkkimeiningillä vaikka ampua itsepuolustukseksi.. niin se vaan on että isommat rapsut siitä ryöstettävä saa yleensä jos erehtyy moksauttamaan rosmoa nokkaan jos joku lompakkoa tulee taskusta tavoittelemaan..
Sellaista kuulin, et ois ollu Lyyti. Näitä hörhöjä täällä VALITETTAVASTI riittää- edelleen. Onneks osa näistä on älynny muuttaa koko kaupungista pois, tai linnassa, tai mullan alla.!
saatiinko ryöstäjä kiinni ?
Varmaan jo 5 kerta tänä vuonna ku toi ryöstetään