Joo, siis olen 15-vuotias, ja tarvitsisin kipeästi apua voimistelijoilta tmv, koska tavoitteenani on saada viikon sisällä kaikki spagaatit maahan. Haen siis kilparyhmään, joiden pääsykokeet on viikon päästä perjantaina. Oikean jalan spagun saan niinjanäin, mutta haluan saada sen kunnolla. Vasemman jalan spagaatti menee aina yhtä epävarmasti, jotain 20 centtiä maasta. Sivuspagaatista jä varmaan 30 centtiä. Neuvoja ja vinkkejä miten viikossa saa maahan, kuitenkin niin, ettei paljoa kipeydy paikat ? (:
Viikossa venyväksi
spagutmaahan
6312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
voin tulla sun luo niin saat sen jälkeen spagaatin
Luojan xd No itse tanssin balettia ja olen venyvä ,mutta kuule ei viikossa mitään voi tapahtua, lihaksille pitää antaa aikaa tottua semmoiseen ei niin luonnolliseen asentoon ja itselläni siihen meni melkein 2 vuotta! Olet vähän myöhässä.
Venyttele vaikka?
jesjesjes saan ne melkei jo (; eli ne jotkei uskonu siihen nii saattepa nähä ! taino ette saa nähä mut ihansama
Joo oon Saana niminen tyttö voimistelen seurassa VVS joukkueessa flamingot jos haluatte katsoo. Ja no tota venyttele pari tuntii viikossa niin kai ne sit ehkä menee ja HUOM. vähintään kaks tuntii
Joo oon myös 16 ja sain kahdessa viikossa kun tein joku puol vuotta sitten noita niin kaikki maahan ja vähän yli venyttelin joku tunnin viikossa... Niin kesti siis joku vähän yli kaks viikko kuntien va tunni