Eiköhän panna lippis kiertämään Askolle. Olisi reilua ettei hän joudu maksamaan kusetusta, jossa häntä ajettiin kuin pomppujänistä jatkamaan tuhoontuomittua oikeusjuttua.
Säälittävää.
Säälittävää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
..juu.. keräys Askolle kun ei ottannu tarjottua työtä vastaan ja sai lopputilin, laitetaan kolehtihaavi museon ovelle.
No ristus, vitsihän se oli...
Pahinta mitä tuomitulle voi tehdä, on osallistua korvauksiin. Korvaukset on rangaistus, jotka pitää itse hoitaa.
Ei ampumahiihdossakaan sakkokierrosta voi toinen hiihtää.
Vain todella suuret paskahousut voisivat kerätä tuomitulle rahaa, korvausten maksua varten. Jos näin toimitaan antaa se tuomitulle kuvan että näin voi tehdä, eikä mene opiksi.. Toivottavasti kukaan missään luottamustoimessa vaan ei suostu tai ehdottele noin alhaista törkeyttä, on vaikeaa kuvitella mitään vastuuttomampaa tekoa.
Ei kait kotkassakaan niin hölmöjä ole että rahaa keräis kerviselle, joka itse on kaiken aiheuttannu.
Kärsiköön kun on hommat itse pilannu.
olet kateellinen mulkku kun sulla ei ole omaa taloa isolla pihalla...
Arto lupas maksaa kaiken!
Tunnen asiaa syvemmälti ja laitan korteni kekoon kun vain tulee tieto minne. Pankki ja tilinukero tänne, niin asia hoituu. tai jokin muu juttu. Kyllä kaveria tulee jelpata kun ei itse ole aiheuttanut mitään, vaan on puolustanut vain itseään sortajia vastaan.
Merivirralla hyvä tulo, se lupasi maksaa osan olikohan pari tonnia.
mikä vitu on tilinukero? Häh?
persut maksavat!
Nämä, jotka saivat tämän ihmisen uskomaan, että hän voittaa oikeudessa pitäis laittaa maksumiehiksi joka iikka. Täällä vuosikausia hehkutettiin hänen asialla ja kuinkas sitten kävikään?