Rajakokotissit

Viude. Mun tisut alkaa olla jo kohta liika suuret. Voivoivoi. Eli ne rupee näyttämään ikäänkuin feikeiltä, vaikka ovatkin luomua. En tykkäis mennä pienennysleikkaukseen, mutta ehkä pakko, jos ne herättää huomiota "feikkeinä".
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pitkis taitaa olla taas kännissä ;)

Äänestä

Luomutissit eivät näytä koskaan feikeiltä, sitä varten ei tarvitse mennä niitä pienentämään. Vain jos liian isoista tisseistä alkaa tulla terveydellisiä ongelmia liian painavina, silloin harkitaan pienennystä jopa julkisen puolen kautta.

Et kai käytä progesteronia jotka voivat kasvattaa liikaakin tissejä. Mikäli käytät, lopeta käyttö koska ne vain lisäävät rintasyöpäriskiä. Mikäli transitoituminen on edennyt muutenkin hyvin, estrogeenin annostusta voisi vähentää joka myöskin hillitsisi tissien kasvua.

Vai olikohan sittenkin provo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isotisu kirjoitti:

Viude. Mun tisut alkaa olla jo kohta liika suuret. Voivoivoi. Eli ne rupee näyttämään ikäänkuin feikeiltä, vaikka ovatkin luomua. En tykkäis mennä pienennysleikkaukseen, mutta ehkä pakko, jos ne herättää huomiota "feikkeinä".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu