Mihin hävinny 15" tft-näytöt?

Onko 18,5 pienin nykyään?
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sitä sanotaan tekniikan kehittymiseksi. Ei commandore 64:sia saa enää kaupasta.
Ja televisioissa alkaa minimi melkein jo olemaan 32-40 tuumaa.

Toisaalta tietokone käytössä tuollainen 15 tuumainen on aika surkea varsinkin työkäytössä.

Äänestä
  • Missä käytössä tahansa alkaa 22" monitori olla liian pieni. Koolla on väliä. Poislukien spesifinen käyttö.

    Äänestä

  • Merja Euronen kirjoitti:

    Missä käytössä tahansa alkaa 22" monitori olla liian pieni. Koolla on väliä. Poislukien spesifinen käyttö.

    Liian levee näyttö! max 18,5". Lukulaseja käyttäny nyt 2v. Kuinka kaukana oikein pidät 22" ei sitä voi etes 1m päästä kattoo saati työpöydällä.

    Äänestä

Suomen kuvalehti on hyysärilehti

Äänestä
  • Pahkis is bäk!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumajumajuma kirjoitti:

Onko 18,5 pienin nykyään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu