...mihin on Lasiliike tuolta Torttilasta lähtenyt? Tilalla joku automaalaamo vai mikäl lie :/
Ja onko täällä mitään sellaista firmaa, mikä täyttäisi tyhjän kaasupullon? Vai Poriinko on lähdettävä, jotta pääsee grillamaan :)
Ja onko täällä mitään sellaista firmaa, mikä täyttäisi tyhjän kaasupullon? Vai Poriinko on lähdettävä, jotta pääsee grillamaan :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ken tietää, mutta ei kerro Barbille..
Hiittenharjun teepeellä voi vaihtaa kaasupullon.
...konkurssiin on mänt....
Mää voin pierasta limsapulloon ja korkki kiinni ni siin on kaasupullo.
Ideasi olisi toki muuten suorastaan loistava, mutta kun tuo takapuolesta tuleva pirullinen tuote ei aja missään nimessä samaa asiaa kuin kaupallinen nestekaasu. Pieruhan on tunnetusti suurimmaksi osaksi pelkkää hiilidioksidia ja koko sekasotkun (typpi,metaani jne.) syttymisominaisudet ovat aika heikohkot vapaassa ilmatilassa ja varsinkin pakattuna noin heppoisasti. Muutenhan tuo olisi hitti, koska suolistokaasut ovat ehtymätön luonnonvara.