mm 2012

jääkiekkoliitto mokasi pahasti ku kaikki matsit näkyy vain maksu kanavila
kummola kumoon
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikille urheilukanaville olisi laitettava oma musta laatikko ja ilman sitä ei näy mikään urheilu missään. Laatikolle kamala hinta ja katselulle myös kunnon hinta. Näin päästäisiin tukemaan urheilua, jonka mielellään maksaa kaikki urheilusta kiinostunet tietenkin. Kun jää monet muut ohjelmat, joista on maksanut näkemättä urheilun takia Pakkomaksatetaan lupia johon on urheilu pakotettu ja sitä tulee välillä tuutin täydeltä joka kanavalta pakkosyötöllä ja mitään muuta ei ole näkyvissä. Hullua touhua ja ponsoroidaan vielä niitä meidän rahoilla joita lupamaksuilla nyysitään. Tämä on lopetettava ja se mustalaatikko tilalle ja kyllä maksajia riittää jo kannatuksen vuoksikin ja se on ilo maksaa silloin. Normaalit ihmiset saisi olla silloin rauhassa ja melskaajat omassa rauhassa. Lupamaksutkin alenisi entisestään paljon kun ei pakkomaksatettais ponsorirahoja myöten urheilusta, ne kertyisi sitten mustan laatikon kautta ja harrastajat maksaisi mielellään ja urheilukiihkon tyydyttämiseksikin kannattaisi maksaa. Ja onhan se niitten mielestä kulttuuriakin ja hyvä perinne ja niin sanotut "sivistyneet" seuraa urheilia Tässä on hyvä idea jota kannattaa lähteä toteuttamaan urheilun hyväksi ja varmasti kannattava juttu.

Äänestä
  • Ei urheilu olekkaan urheilua sanan varsinaisessa merkityksessä. Se on valtava bisnes, ei muuta. Urheilulla siihen ei ole juurikaan merkitystä. Raha siinä on kysymyksessä ainoastaa, siis rahasta sitä tehdään. Rehellinen urheilija ei urheile rahasta ja jos rahan tavoittelu loppuisi, niin loppuisi "urheilukin". Ilmaiseksi urheilu on rehellistä urheilua, mutta kuka sitä viitsisi ilmaiseksi tehdä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinen lätkä tv kat kirjoitti:

jääkiekkoliitto mokasi pahasti ku kaikki matsit näkyy vain maksu kanavila
kummola kumoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu