...loput saat jos tulet oikeasti mun elämään.
Sun katsees on mahtavaa ja olet komea.
Mitä mun pitäis tehdä,että haluaisit mun kanssa olla yhteydessä?
Olet mulle kaikkeni............sä kuulut mun unelmiin.
Sun katsees on mahtavaa ja olet komea.
Mitä mun pitäis tehdä,että haluaisit mun kanssa olla yhteydessä?
Olet mulle kaikkeni............sä kuulut mun unelmiin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Otti ja meni jo...
sori....
Jos näin on, että otti ja meni jo ja sen kuulisin oikealta ihmiseltä..olisin iloinen, että on hyvä olla.
Olisin halunnut sanoa seuraavan ja paljon muutakin: Tämä tunne ei katoa eikä ole kadonnutkaan koskaan. En joskus ollut tarpeeksi rohkea sitä sanomaan.
En odota mitään sinulta. Pyytetöntä tämä on. Toivon, että olet onnellinen mitä ikinä teetkin ja jos tietäisin että olet onnellinen..se saisi minutkin onnelliseksi.
Tiedän, että tämä on juuri sellainen epäitsekäs tunne ja parhaiten kiteytyy lainaamastani tekstistä:
"Rakkaus on kärsivällinen, rakkaus on lempeä. Rakkaus ei kadehdi, ei kersku, ei pöyhkeile, ei käyttäydy sopimattomasti, ei etsi omaa etuaan, ei katkeroidu, ei muistele kärsimäänsä pahaa, ei iloitse vääryydestä vaan iloitsee totuuden voittaessa. Kaiken se kestää, kaikessa uskoo, kaikessa toivoo, kaiken se kärsii.
Pure love.
Suomi voitti.
;)
Luulenpa, et jos molemmat olemme sinkkuja, ja olosuhteet ovat kohdallaan niin tykkään susta, Maria. Taustalla ei tarvita mitään kamarineitoja eikä muita osapuolia. Voisimme tavata uudestaan vaikka jonkin harrastuksen parissa. L
Luulo..luulenpa? Sinkku ja olosuhteet? Luultavasti et ole se jolle kirjoitin, koska emme asu samalla paikkakunnalla. Näin ajattelin tuosta "jonkin harrastuksen parissa" kommentista.
Toivottavasti saat olla joskus omasi vierellä. Muutenkin ehdollistaminen on todella syvältä.
Jos on todellisia tunteita...niitä ei peitä mikään muu kuin pelko, suru tai viha! Ei kannata.
En ole nuori enkä vanha vaan siltä väliltä. Joku välimaaston lyyli tällä hetkellä. Ja perusteena se, että alle 25v. pitää vanhana ja yli 40v. vielä niiiin nuorena. :D
Olisin onnellinen,jos näkisin hänet joka päivä! Olen viimeksi nähnyt 8.7.11. Oli todella huono tilanne jutella festareilla. Olin selvinpäin ja hyvä keikka juuri menossa yms........... Kaveripyyntöjä lähettänyt...hmm. Miksei halua jutella? "Tyhmä minä" tulee ensimmäisenä mieleen. Saisin vaan kerrottua hänelle kasvotusten mitä ajattelen! Olimme fb:ssa ystävät pari vuotta sitten,mutta poistin hänet,koska en osannut kunnolla puolustautua vatun valopäältä! En kerro enenpää tässä.
http://www.youtube.com/watch?v=3iBLK2TWC6s
Taitaa olla kyse L.T ;)
ei ole L.T
Rakas! Maria! Mä oon nyt Armeijan harmaissa, mutta kyllä mä sua usein ajattelen täällä Miesten Koulussa. Olen miehistynyt ja tullu sitä henkistä kanttia. Osaan kantaa henkistä vastuuta elämästä uudella positiivisella tavalla ja kyllä ne siivouslista ym. jutut hoituu, ei siinä mitään. Olisi mukava nähdä, pääsen lomille huomenna..soitellaan.. : )
Jos haluat..soitat hänelle keneksi minut nyt kuvittelet. Olisihan se mukava nähdä hänet. En muuten tänne edes kirjoittelisi..
Samat nimet on sinulla ja hänellä, mutta muuta yhteistä ei sitten jutussa taida olla..en tiedä edes sitä mitä hän tällä hetkellä elämässään tekee.
Minulla ei ole hänen puhelinnumeroaan enkä ole sitä mistään saanut yrityksestä huolimatta.
Ehkäpä hän ei edes haluaisi, että tavoitan hänet. Sen haluaisin kuulla kuitenkin suoraan häneltä vaikka sitten puhelimessa.