Hei !
Olen lähdössä Filipiineille joskus tuossa loppukesästä. Nyt olisi ratkaistava seuraava ongelma. Koska en voi ottaa omaa tietokonetta mukaa niin kuinka paljon siellä joutuu maksamaan kannettavasta. Sain jotai vihjeitä että olisivat suunilleen saman hintaisia kuin Somessa. Olisiko jotain paikallisia liikkeitä joiden sivulta saisi varmempaa tietoa. en voi käyttää nettikahviloita. Kiva js joku voisi auttaa.
Kannettava tietokone.
2
230
Vastaukset 2
- ?.......!
Jaa, mikä ettet voi mennä nettikahvilaan, kun niitä on joka nurkalla ja maksaa 10-20 peso/tunti (1euro =56 pesoa).
Nettitikut pelaavat suurimmissa kaupungeissa hyvin, mutta "ulkopuolella" kehnosti ja välillä sähköt voivat tunniksi katketa. Kaapeliyhteys toimii paremmin, mutta on sidottu yhteen paikkaan. - Onnistuu1
Olet oikeassa, suunnilleen saman hintaisia ovat. Filippiineillä tosin tunnetaan vielä käteisalennus ja esimerkiksi omasta koneesta tippui euroissa satasen verran kun maksoin käteisellä heti pois. Normihinta olisi ollut sama kuin Suomessa.
Omani ostin Cebun SM-ostoskeskuksesta. Siellä on yksi nurkkaus jossa lukuisia elektroniikkaliikkeitä. Jos olet vain lyhyen aikaa Filippiineillä kannattaa varmistaa että tuotteella on kansainvälinen takuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011613
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä391165Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23930Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita164771Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13740Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46679
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588- 33580