Muslimit

Onko Savonlinnan muslimeilla jokin kohtaamispaikka?
22500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Moskeija on suunnitteilla tietääkseni nykyisen ortodoksikirkon tiloihin. Homma saadaan pyörimään, kunhan luterilaiset luopuvat ensin pikkukirkosta.

Äänestä
  • siellä ongelma. Eikö se ole vieläkään kaikille selvinnyt. Pidetään kaupunki puhtaana kiihkoilijoista, olivat ne sitten mamuja tai Hitler-jugendia.

    Äänestä

  • Korkealla mäellä sijaitseva moskeija ansaitsee tietysti korkeampaakin korkeamman minareetin, josta rukouskutsuja voidaan kovaäänisistä kuuluttaa veljeskunnalle.

    Äänestä

  • torimyyjä kirjoitti:

    Korkealla mäellä sijaitseva moskeija ansaitsee tietysti korkeampaakin korkeamman minareetin, josta rukouskutsuja voidaan kovaäänisistä kuuluttaa veljeskunnalle.

    Pitäähän luterilaisten auttaa muhamettilaisia. Koraanikin kiittää kristittyjä?

    Äänestä

Osa muslimeista on homoja.

Äänestä

Meidän pihasaunan takana on joutavaa tilaa,sinne mahtuu kaivelemaan rukousmonttuja.

Äänestä

Valitettavasti on.

Äänestä
  • Missä tämä kokoontumispaikka nykyisellään on?

    Äänestä

  • ss kirjoitti:

    Missä tämä kokoontumispaikka nykyisellään on?

    jossain pihlajaniemellä jos omiin silmiin voi luottaa

    Äänestä

Kyllä Savonlinnan keskustaan pitäisi kunnon moskeija saada., ettei tarvitsisi missään Pihlajaniemen perällä puolisalaa kokoontua.

Äänestä

Tarjous rukousmontuista edelleen voimassa,voin tarjota matot.

Äänestä

Ensimmäistäkään uskonnollista laitosta EI tule rakentaa enää minnekään!

Kolme Abrahamista uskontoa ovat:

a) ensinnäkin sadismia

b) pahuuden palvontaa - väkivallan palvontaa

c) veriuhraamista

d) eli siis mielenvikaisuutta

täten yhdellekään hulluusklubille ei tule antaa enää piiruakaan valtaa tai lisämahdollisuuksia tulevien ihmisten iskostamiseksi.

Juutalaisuus, islam sekä kristinusko ovat syylliset maailman ja ihmiskunnan rappioon ja tuhoon.

Aika siirtyä tiedon ja faktojen aikaan - myös päätännässä.

Ja uskovaiset pakkohoitoon.

Äänestä
  • Oma hölinäsi taas kuulostaa järkevän ja ajattelevan ihmisen perustelulta?

    Äänestä

Uskovaiset ovat tyhmiä sekä hulluja

Äänestä
  • ääri-ilmiöt kaikissa uskonnoissa ovat tuomittavia. Kysymyshän on vain siitä että uskoo eikä sillä, mikä on totuus, ole enää siinä vaiheessa mitään merkitystä. Säälittää oikeastaan kaiken kritiikin pois sulkeva tyhmyys, myös Suomessa. Mustakin selitetään valkoiseksi suomalaisissa hihhuliseurakunnissa.

    Äänestä

Saunan takana edelleen joutomaata tarjolla.

Äänestä
  • Mihin tarkoitukseen tarjoat kyseistä maa-aluetta?

    Ps. Onhan maa varmasti omaasi, ettet esimerkiksi tarjoa sitä ilman äitisi lupaa?

    Äänestä

  • kuha vuan kysyn kirjoitti:

    Mihin tarkoitukseen tarjoat kyseistä maa-aluetta?

    Ps. Onhan maa varmasti omaasi, ettet esimerkiksi tarjoa sitä ilman äitisi lupaa?

    Oma on tontti,vanhempien peruja jäi,on vaan niin savista maata ettei mikään kasva ni ajattelin jos siinä rukoillessaan allah ottas omansa pois ni saatas vähä maaha ravinnetta.

    Äänestä



  • Muslimit lopettivat suvivirren veisuun kouluissa. Kuulemma syrjii heitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut uskosta kirjoitti:

Onko Savonlinnan muslimeilla jokin kohtaamispaikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu