Miten vietät vappua?

Pieni gallup näin vapunaaton kunniaksi. Miten vietät vappua?
271114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

iltapäiväkahvin kera nautin Monnet konjakkia.Sitten pikkuhiljaa hankitun olutta .Ehdoton terävöityminen alkaa 18s:ta maissa .Kello 19s: ta jälkeen alkaakin omatoiminen työväenlaulumaratoni .

Äänestä
  • Oliko paljon väkeä Ykspihlajan työväentalolla?

    Äänestä

Suren torstin tippumista Idolista, 29.4. never forget, Kiitos.

Äänestä
  • ja kaikki. yleensä noi kakkosex tulleet pärjää paremmin kuin voittajat sitten jatkossa.

    Äänestä

Pääsis harrastaan sjusexiä sen isoperäisen naikkosen kaa, nii väppu ois täydellinen.

Äänestä

kyllä se vappu taas töissä menee ja kokoomuslaisten sekä sossudemarien surkalle asioiden hoidolle naureskellessa kyllä ne ovatkin niin surkeita kumpikin puolue hahaa:) sitäpaitsi olen jo 30 ihmistä saanut käännytettyä kokoomus vastaiseksi:) enkö olekin hyvä?

Äänestä

No eilen tuli juhlittua,joten Vapunpäivä melko latteaa hohhottelua. Krapularyyppyä en koskaan ota,eikä kaksipäiväiset ryyppysessiot kuulu kuvioihini. Mutta Hyvää Vappua kaikki työtätekevät ja raskautetut!

Äänestä

Minne naiset ja suuseksi katosi ?

Äänestä

vappuna kaikki marssimaan ja työväenliikkeellä on vappujuhla kävelykadulla, puhujana kansanedustaja Korhonen

Äänestä

mitä vl-ihmiset tekevät vappuna?

Äänestä

töissäpä tietenki.. aika on rahaa.

Äänestä

Ajan sontaa koko päivän rannassa olevan kesämökin naapuripellolle. Näin olen tehnyt jo useita vuosia, eipä ole enää mökillä näkynyt vapunviettäjiä vuosikausiin.

Äänestä

Päivä muiden joukossa.

Äänestä

Kuinka voit olla noin sairaan utelias?

Äänestä

pitääkö vappuna syödä munkkeja vai tippaleipiä?

Äänestä
  • Vapun perinteisiin on jo vuosikausia kuulunut ämpärillinen munkkeja ja saavillinen simaa, jota alamme aamusta alkaen ahtaamaan kurkusta alas kiikkutuolissa istuen.
    Varastossa odottelee toinen ämpärillinen sokerisia munkkeja, jos ei yksi ämpäri riitä.

    Äänestä

Riippuu ilmasta. Jos ilma hyvä, ihmisten pariin eri tapahtumiin.

Äänestä

En ainakaan Kokkolassa vietä vappua :D

Äänestä

miten vappua voi viettää kokkolassa

Äänestä

Puristelen munista finnejä, ja masturboin. Hah haa....

Äänestä

vappu on peruttu nelly koira lähtee vappuaamuna lenkille

Äänestä

Tipaton vappu.Perinteisesti.

Äänestä

hemppa tarjoilee vappukaffit vappuaamuna rupalle ja klibbolle

Äänestä

Käyn ilmoitetuissa ilmaistarjoilussa syömässä grillimakkaraa, munkkia ja simaa.

Äänestä

rakastelen poikaystäväni kanssa se on lesta ja homo

Äänestä

Ryyppäämässä, tietysti! Kova känni on parasta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vblpoiu kirjoitti:

Pieni gallup näin vapunaaton kunniaksi. Miten vietät vappua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu