Kesällä 20011

Päivi vm -62

Sori ettei mennä ensimmäisessä lauseessa ihan höyläämään. Olen 50v ex parisuhde kun lapset tuli aikuiseksi. Mies hyppäsi harrikan selkään ja sanoi että tämä oli nyt tässä. Elokuussa mökillä ennen lopullista jakoa vietin viimeistä kesää. Mutta tämä taustoista (varmaan suurin osa on jo painanut sulje linkkiä).

Heräsin aamuyöstä ilkosillani sängystä linnut räkättivät sen verran että pöntössä surisi ja etsin Buranat ja kömmin takaisin sänkyyn. Seuraava muistikuva on että aurinko paistoi silmiin. Olo oli jo parempi ja linnut ei enää sotkenut ajatuksen juoksua. Nousin ylös, otin pyyhkeen ja silpisin laiturille ja Saimaan aaltoihin.

Vedestä noustuani mietin minne ihmeeseen olin hukannut vaatteeni. Muistikuva oli että vaatteet oli päällä kun palasimme naapurimökin pariskunnan kanssa läheisestä ranta ravintolasta. Muistikuva oli että erosimme postilaatikoilla josta mökkipolkumme eroavat.

Sitten muistin että olin heittänyt kengät pois ja kävelin lyhyttä polkua mökillemme. Seuraava muistikuva on että heitin mekkoni pois kuten tapanamme mieheni kanssa oli kilvan vapautua vaatteistamme. Muistan että rintsikat ja pikkarit lensivät kaaressa tien varteen. Seuraava muistikuva on että makasin selälläni alasti pihanurmikolla. Levitin paksut reiteni ja annoin sormen tehdä hyvää lämpimässä kesäyössä. Usein lyhyt mutta kiihkeä nautintomme mieheni kanssa oli tapahtunut siinä nurmikolla. Kuulin kuinka naapurimökistä kuului hiljainen uikutus avoimesta ikkunasta. Sitten kuten tavallista he siirtyivät terassille josta nautinnon äänet kuuluivat jo voimakkaammin. Tunsin kuinka nautintoni tuli ja nukahdin kenties ja olin varmaan kömpinyt sänkyyn jossain vaiheessa yötä viilenneen sään herättämänä.

Että tässä tälläisiä tunnelmakuvia kesältä 2011.

3

4693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nättijussi

      Nehän on ihan hyviä muistikuvia.
      Onko miehesi jo palannut takaisin luokses?
      Oot senverran hyvä pakkaus joten luulen että on.
      Paksut reitesi kuulostaa hyvältä, ei ne ruipelot ole yhtään mitään.
      Kaikesta päätellen oot mehevä ihana pakkaus.
      Onko isännän paikka auki?
      Ei nyt sentään, noin huumorintajuisella mimmillä on vientiä.

      • Päivi vm -62

        On tässä saatu sittemmin muutakin kuin vanhaa luotettavaa sähkösauvaa. Siitä mihin viimeksi jäin viininjuonnilta kesken enkä jaksanut kirjoittaa enempää. voisi jatkaa.

        Järvestä noustessani kuivailin itseäni pieneen nenäliinaan joka sattui mukaan. ja etsiskelin siten mitä laittaisin päälleni. kaikki vaatteet oli luonnollisesti likapyykissä joka oli jo odottanut usean päivän ajan. En nyt ollut aiemmin siitä ollut huolestunut, kun liikuskelin normaalisti mökkioloissa pikkuhousuissa ja rintsikoissa jos nyt jotain päälleni laitan. Kietaisin pyyhkeen naisellisten rintojeni päälle ja siitä tuli toppi joka hädin tuskin peitti mustan karvoitukseni, jos nyt oikein muistan. Ja ajattelin että käyn hakemassa lehden tien varresta. ja samalla etsin matkan varrelle jääneet vaatteeni.

        Naapurin ruohonleikkuri taisi päristä kun hiippailin tienvartta. Ensin tuli vastan pikkuhousut ojanpohjalla. Vähän matkan päässä oli rintsikat hormien päällä. Sitten miten ihmeessä leninki oli korkealla pajun oksilla vaikka kuinka koetin hypätä en yltänyt mekkoon. annoin sen olla aja menin risteyksen asti ja kengät oli postilaatikon vieressä. Naapuri ilmestyi kuin tyhjästä kun otin postin laatikosta. Hänen kätensä oli pakaroillani ja sanoin että mene siitä hoitamaan puutarhaasi. Muutaman kerran olen antanut ihan naapuri hengessä mutta nyt ei kiinnostanut. Sanoin autatko tuon koltun tuolta puusta. Laitoin kengät jalkaan. Naapuri työnsi sen verran puuta että vaate tuli alemmaksi. Koetin hieman hypähdellä, mutten saanut kiinni nutusta. Joten sisuunnuin ja heitin pyyhkeen pois. Tein ihan kunnon pompun. ja sain melkein nutun kulmasta kiinni. Sitten yritin uudestaan ja sain otteen.

        Huomasin laskeuduttuani että naapurin katse oli kiinnittynyt sanotaanko kohtuullisen kokoisiin rintoihini jotka kenties olivat iän myötä tulleen lisääntyneen liikeradan perustella tehneet vaikutuksen edellisen toimenpiteen aikana.

        Seuraavaksi kuului kuitenkin huuto naapurimökiltä että laita se häntäheikki tänne takaisin, täällä on vielä paljon tehtävää. Naapuri tuumasi kai sitten tästä täytyy mennä.

        Että tällainen tarina, mutta nyt on viini jo loppu ja tarina saman tien.


    • puutteessa mökkeilij

      oisko joku huolehtiva nainen jonka mökiille voisin tulla saunoon mökkeileen ja huolehtimaan naisesta, nautittas elämästä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3415
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      131
      2425
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      24
      1927
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      7
      1520
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      72
      1505
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1310
    7. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      63
      1164
    8. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      66
      1142
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      52
      1110
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      61
      1011
    Aihe