Tarvitaanko Kotkaan lisää

köyhiä vai rikkaita?
Tarvitaanko Kotkaan lisää kapitalistiriistäjien yksityisiä firmoja?
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No ei todellakaan tarvita. Täällä riittää kun on oma työväenyhdistys. Ehdoton ei yritystoiminnalle.

Äänestä
  • Niin, se työväenyhdistys riittää kyllä ahtaajille kun heillä on työpaikka. Mutta entäpä muille?

    Äänestä

  • työtön. kirjoitti:

    Niin, se työväenyhdistys riittää kyllä ahtaajille kun heillä on työpaikka. Mutta entäpä muille?

    Jos ei kerran ole jäsenkirjaa, niin ei sillä sitten niin väliä että onko töitä vai ei

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vabbulainen kirjoitti:

köyhiä vai rikkaita?
Tarvitaanko Kotkaan lisää kapitalistiriistäjien yksityisiä firmoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu