Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kuinka usein suomalainen harrastaa seksii

Niin kuinka usein suomalaiset harrastaa seksiä
10271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

luulisin että noin 47%harrastaa seksiä

Äänestä

No jaa, kesällä tulee 12 vuotta viime kerrasta. YMMV.

Äänestä
  • 8 vuotta oltu yhdessä
    Ikää molemmilla 35 vuotta.
    Tänä vuonna seksiä on harrastettu 2 kertaa.
    Keskimääräinen rakastelutahti on kerta kahdessa kuukaudessa.

    En ole katkera mutta kuitenkin............

    Äänestä

Tuo tieto ei kerro mitään, mutta se on varmaan 1/6 kk keskimäärin kaikki suomalaiset.
Ihan toinen juttu on sit eri ikäluokat.
18-30 : 5 / viikko
30 - 50 : 4 / viikko
50-70: 3 / viikko
70 - 100: 2 / kuukausi
100 - 200: 1 / vuosi
Ja tämä on vaan oma arvaukseni ja osittain kokemukseni.

Ja viälä et ei se määrä vaan laatu ja kun lukumäärä pienenee, laatu paranee.

Äänestä

EDelilsen kerran v. 2008, sitä ennen 2005, sitä ennen muutaman kerran v 2004, sitä ennen v 2002, v 2000 talvi oli vilkkaampi, kuten edellinen vuosi. luulen, että tämä on keskiverto tilanne.

Äänestä

Ekan kerran vuonna 2007 ja sitten heti seuraavaksi vuonna 2011.

Äänestä

eksän kanssa 3-6 kertaa/viikko ja nykyisen kanssa 5-7/viikko. riippuu tietty vähän että onko esim koeviikko tai loma. kahden päivän lomalla ehtii hyvin sen 10 kertaa. tosin parasta on kun on muutaman päivän paussi. orgasmin saanti on sit eri juttu, jätkä laukee joka kerta ja itse sen joka 3 kerta, tosin tulen usein useamman kerran

Äänestä
  • Ei se määrä vaan laatu:) saatko pikkupillu ite seksistä mitään?
    Taidat vaihtaa ukkoja kuin sukkua ja olla yleinen makuupatja?
    Heh " kerkee niin ja niin monta kertaa viikossa ellei koeviikko" – vttu mitä suorittamista!

    Keskimäärin suomalainen pari panee kerran kahdessa viikossa!

    Äänestä

ei tarpeeksi moni kun vain hiukan yli 5 miljoonaa

ajattele vaikka kiinalaisia, täytyy harrastaa joka sekuntti jotta pysyvät isona kansana

Äänestä

Olen 16-vuotias ja harrastamme poikystäväni kanssa seksiä aina kun näemme. Ei ole väliä missä olemme aina panemme ainakin kerran. shellin vessat ja metsät ja keverien sängyt ja suihkut ja saunat on koettu.. itse olen nainen ja nautin todellakin seksistä enkä ikinä voisi pitää poikaystvääni puutteessa. Aina kun panemme tulen jokakerta ja useamman kerran. Otan myös poikaystävältäni suihin jokakerta koska suuseksin antaminen on mielestäni hauskaa. En anna suikkista sinä toivossa että jtkäni nuolisi minua, en mitenkään odota sitä että jätkän täytyisi nuolla minua, kun otan häneltä suihin.. En mitenkään itse ehdota sitä, mutta jätkäni tahtoo itse nuolla niin en tietenkään kieltäydy (; tällä viikolla olemme panneet 7 kertaa ja tänän tulossa lisää (;

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seksi? kirjoitti:

Niin kuinka usein suomalaiset harrastaa seksiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu