Olisko joku niin ihanan ystävällinen et kertois mitä paja-niminen huume on?? Jätkä vetää/vetää sitä mut mä en ees tiedä mitä se on.. Netistä et tietoo tolla PAJA-nimellä löydy, onks sille joku yleisempi kutsumanimi?? Jos joku viittis antaa jonku osotteen, missä siitä kerrottasiin, tai sitten kertoa täällä.. Kiitos!!!
PAJA??
Minä vaan...
119475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ite oon ainakin monesti kuullu käyetettävän sanan pajauttaa ku kannan polttelusta on ollu kyse. Myöski pajareista ollaan puhuttu...Oiskohan siis ihan pilvestä kyse?
no en kyl tiiä...koska se sanoo et se on vetäny pilvee ja pajaa...ni ei kai ne sit sama asia oo...no mut viisastakaa mua jos ootte niin viisaita... xD
se tarkoittaa pilveä...
ok, kiitti tosi paljon.. :)
No palatakseni asiaan! Niin sehän on vähän paikkakunta kohtainen juttu, mutta kyllähän sillä aina pilveä tarkoitetaan. Ainakin meilläpäin baja viittaa kukintoon... mutta niinkuin tiedämme rakkaalla lapsella on monta nimeä.
joop, itte vast vähän aikaa sitten tänne muutin ni ei oikee meil päin sitä nimee käytetty, mut kiitti.. :D
Tarkoittaako Paukku samaa asiaa? XD
Paukku on viinashotti
2k17
420
Onx viinaa missää
onx pajaa missää