Miten opetat tytärtäsi puolustautumaan?

opeta tyttösi

raiskaus päälle käynnistä?
http://www.stara.fi/2012/05/03/mustan-vyon-karateka-karkota-raiskaaja-puremalla
penis-irti/
Mustan vyön karateka naisille: Karkota raiskaaja puremalla penis irti
3.5.2012 klo 9:20 · Stara.fi

Suomessa on puhuttu viime päivinä jälleen poikkeuksellisen paljon raiskauksista, kun Aamulehti uutisoi äskettäin, että Suomessa joka kolmas raiskaaja on ulkomaalainen. Kevään tullessa ja vaatteiden vähetessä raiskausten määrä on perinteisesti nousussa.

Sama keväinen trendi on havaittavissa myös Yhdysvalloissa, jossa onkin nyt kaivettu esiin vanha arkistovideo, jossa mustan vyön karateka ja itsepuolustamisen asiantuntija Lou Casamassa antaa naisille hieman tavallisesta poikkeavia esimerkkejä siitä miten raiskaajasta pääsee eroon.

Raiskaustilanteessa hätä ei lue lakia, joten videosta kannattaa ottaa opiksi.


Siinä tyttärellesi selviää naisen arvo SINUN silmissäsi.

Minun isäni (*12 /*48) kertoi kyllä, että naisia raiskataan, ihan omina tekoinaan suorastaan mahtaili raiskauksillaan, ei miten suojaudutaan tai puolustaudutaan.

Vasta ollessani jo kaksikymppinen, miespuolinen työkaveri sanoi; silloin pitää potkasta munille ja lujaa, sen jälkeen mies ei kykene vaikka pyytäisi.

KYLLÄ naisia pitäisi opettaa kunnon lyönnit hyökkääjän munille joko potkuna tai nyrkki kyynärpää lyönteinä.

http://vimeo.com/41126482

Kunnon lyönti tai potku munille.

12

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äitien toiveet

      Tiedän äidin jolla 2 tyttöä ja 1 poika.

      Tienoolla oli juuri raiskattu ja tapettu 15v. tyttö. Ruumis löytyi ojasta.

      Äiti riiteli 15v. tyttönsä kanssa ja ilmoitti riidan päätteeksi kunpa sinutkin joku raiskaisi.
      Itse kertoi töissä.

      Tällä asenteella ja kasvatuksella nousee uusi sukupolvi.

      • äitien toiveet

        Tiedän äidin jolla 2 tyttöä ja 1 poika.

        Tienoolla oli juuri raiskattu ja tapettu 15v. tyttö. Ruumis löytyi ojasta.

        Äiti riiteli 15v. tyttönsä kanssa ja ilmoitti riidan päätteeksi kunpa sinutkin joku raiskaisi.
        Itse kertoi töissä.

        Tällä asenteella ja kasvatuksella nousee uusi sukupolvi.

        HITSI siis löytynyt ruumis ei ollut toinen tämän äidin tyttäristä.


    • oloo

      sisareni raiskattiin kun hän oli 17v.
      Maalla.
      Mies tarjosi kyytiä kotiin tanssien jälkeen ja ajoikin 25km päähän kauppalaan. Siellä autossa raiskasi siskon joka oli varma että kykenee voittamaan pieni kokoisen miehen...

      Sitten mies nukahti, sisko otti hänen lompsastaan rahaa jolla maksoi taxin kotiin... Ainoa mitä pelkäsi oli jos joutuu vastuuseen rahan ottamisesta itki kyllä raiskaustakin, mutta jälkiseuraamuksena pelkäsi vain luvatonta rahojen ottoa...

      Olin 2 v. nuorempi silloin kuitenkin olisin rikkonut miehen autosta lyhdyt lasit ja kaiken minkä olisin rikki saanut sekä kalauttanut miestä kalloon sanoikin asiasta puhuessamme.

      Munille lyönti olisi ollut todella kutaa.

      Tunnen viisi raiskatuksi tullutta, eikä kukaan heistä ole ollut millään tavalla syypää tekoon..
      niin olen nainen.

    • Opeta tyttösi

      Äidit opettakaa tyttönne puolustautumaan.

      Iskun ei tarvitse tapaa tai viedä lapsentekokykyä, vain lamauttaa tilanteessa ja se toimii, kun kyynärpään kipuhermon kopautus.

    • äitiMINÄKIN

      Itse aattelin kuskata tytöt jonkin taistelulajin harkkoihin heti kun ikää riittää.

    • Xena

      Monesti neuvotaan painamaan sormet silmiin.
      Se ei tee kyvyttömäksi tilanteessa, potku munille sammuttaa kyvyn, eikä se nouse vähään aikaan.

      Tästä pitäisi puhua aivan säännöllisesti

    • 16+21

      Edes mennyt isäni valisti;
      jos mies pääsee sisään se ei ole raiskaus.

      Ilmeisemmin nykyvanhempain polvi on tämän viisauden omaksunut.

    • Äidin kulta

      Mulla on pippurisumute sitten on olemassa hälyttymiä ja mites stiletti tai joku muu sellanen??

    • jkfkkoölkj

      Yksi keino välttää raiskaus on hakea lapset itse kotiin. Toinen on opettaa että yksin ei kuljeta eli kaveria ei jätetä. Kolmas on opetta mahdollisten tilanteiden välttäminen ja ennakointi. Taksiraha antaminenon myös aika halpa hinta jos voi väkivallan estää ja hengen säilyttää. Itsepuolustus on hyvä osata mutta.. vastapuoli on luultavasti vahvempi ja varautunut vastarintaan.

    • 33
    • Nainen14w

      Mua kourittiin eilen mutta kourinta loppu ku annoin vähä polvee munille XD

      • tyttö14w

        Mua kourittiin eilen mutta kourinta loppu ku annoin vähä pilluu munille XD


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      177
      10713
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      98
      7552
    3. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      31
      7399
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7386
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      89
      5769
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5238
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      31
      4976
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      12
      4801
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      5
      2160
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      37
      1610
    Aihe