Jos

saisit valita raha vai rakkaus kummalla olisi enemmän käyttöä :) ?
19331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

toista on omiksi tarpeiksi

Äänestä

Mä taitaisin ottaa ensin rahat ja sitten ostaa sillä rakkautta :)

Äänestä
  • Täysin selvää. Rakkaus merkitsee jotain suurta. Se antaa elämälle sisällön, joka kantaa ja avaa silmät näkemään asioita ja ihmisiä toisin.

    Ei kannata edes puhua samana päivänä vakavissaan rahan merkittävyydestä, jos sitä vaan vähänkin on. Eikö sanota,että ystäviä on niin kauan kuin rahaa riittää, mutta minkälaisia ystäviä rahalla saa?

    Äänestä

Juuri nyt ottaisin rahaa, koska tällä hetkellä rakkaus on persiistä. Mitä teen kaikella tällä rakkaudella? Tietäisin kyllä, mihin rahat käyttäisin. :))

Äänestä

Rakkautta, koska rahaa en tarvitse enää....

Äänestä

Mä taas rahaa, koska rakkautta ei tämmönen narsisti tarvitse, eikä kaipaa.

Äänestä

hänen rakkauttaan kaipaan, haluan ja etsin

Äänestä

Rakkaus :)

Äänestä

Joskus olisin vastannut että rakkaus mutta en enää usko rakkauteen. Rahaan uskon ja sen tuomaan valtaan joten vastaan että rahaa.

Äänestä
  • raha on saatanasta. Kaikki maailmassa johtuva paha juontaa rahaa=eli valtaan, eli korruptioon.

    Äänestä

rakkaus!!! ehdottomasti, mulla on jo kaikki tarpeellinen materiaali.

Äänestä

Raha sillä saa kyllä ihan tarpeeksi rakkautta persaukisia ämmiä en enään elätä.

Äänestä

Rakkaus - kestää aikansa kuihtuu pois. Raha on ja pysyy.
Rakkaus - kukaan ei rakasta köyhää. Kaikki rakastavat rahakasta rikasta.
Rakkaus - on paljon vaivaa ja huolta. Raha tuo huolettomuutta ja vaivattomuutta.
Rakkaus - se ei tuo ystäviä, eikä se elätä. Rahalla saa ystäviä ja elämän.
Rakkaus - on vain rahan korvike silloin, kun rahaa ei ole.
Rakkaus - mitä se on? Se on haaveita siitä mitä voisi olla, jos olisi rahaa ja rikas.


Ilman rahaa kukaan ei jaksa rakastaa, eikä ilman rahaa rakkautta pysty hankkimaan.

Rakkkaus on kallista!

Äänestä
  • Ihan itsekö menit keksimään tuon Rakkaus maksaa?

    "Raha on ja pysyy" - ?

    Äänestä

onnelliseksi, ilman rahaakin voi olla onnellinen.Rakkaus toteutuessaan tuo mukanaan onnentunteen...euforian ja raha menettää silloin merkityksensä.Eikai tätä kukaan voi tyriä? no rakkaus tietysti.

Äänestä

Otan rahan, koska ilman rahaa ei ole elämää, ei pysty syömään, ei menemään mihkään, ei saa vaatteita, aika kurjaa olisi elämä ilman rahaa.

Äänestä

"only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught we will realize we cannot eat money"

Äänestä

Rakkaus tietenkin. Raha helpottaa arkea ja siitäkin on puute, mutta kun on katto pään päällä ja lautasella ruokaa niin olen rikas, mutta rakkaudessa köyhä.

Äänestä

Täysin selvää. Rahat tietenkin.Enkä ostais rahalla raukkuatta vaan pitäisin itselläni ;)
-Ei ketään voi väkisin pitää, ei rakastaankaan.

Rahan voi pitää vaikka hautaan asti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


älä tyri nyt kirjoitti:

saisit valita raha vai rakkaus kummalla olisi enemmän käyttöä :) ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu