Rengas Hemmo

Renkaiden vaihto 58 eur Hemmolla. En muuten mene enää ikinä. Saata...nan ho...o hujari.

Söderkullan ostarilla renkaiden vaihto 27 eur.

Ei enää ikipäivänä RengasHemmolle
94370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei voi olla todellista!?
Onhan tuo hemmo niin ihme tapaus yleensäkin että olen vältellyt kyseistä puljua,mutta jotain rajaa sentään.

Äänestä

Kävin Danilla Tarmolassa. 25 ekua.

Olikohan ap:lla mukana tasapainotus?

Äänestä

Kallis ja huono palvelu. En mene enää koskaan!

Äänestä
  • niin et sitte jaksa itse pestä renkaitas! Vaihto 35 egee ilman pesua hemmolla ja tyytyvänen palveluun.Mitähän aloittajan hinta on sisältää?Kannattaa selvittää hinta ennen vaihtoa niin ei tule pettymystä!Ihan turha kitistä jos ei saa asiakkaana suutansa auki paikanpäällä.Ja olen nainen ,mutta miehiä ilmeisesti "kusetettu" kyseisessä paikassa.

    Äänestä

Erikoinen hemmo oli tosiaan ainakin muutama vuosi sitten. Kysyin puhelimitse erästä hiukan sporttisempaa rengasmallia ja tuli vastakysymys, miksi haluan sellaista. Sen ei pitäisi kuulua myyjälle, vaan kun edusti ko. rengasmerkkiä, niin kertoisi vaan rengasmallin hinnan ja toimitusajan. No, eipä nekään olleet kilpailukykyiset. Kysyi vielä, että mikä auto mulla on ja kun vastasin, niin "ai sulla on sellainen"... Eipä ole tarvinnut enää asioida siihen suuntaan.

Äänestä

Maksaako joku renkaiden vaihdosta? Ihan oikein että otetaan mahdollisimman kova hinta tuollaisilta uusavuttomilta jotka ei sitä itse osaa tehdä...

Äänestä

Renkaat vanteille ja auton alle tasan 100ekeä. Kuulemma niin kova työ. Kuitenkin alle tunnissa ohi. Ei koskaan enää tommoseen rosvo paikkaan enkä suosittele kellekkään.

Äänestä

Kova työ, noh… Itse olin aikoinaan rengasliikkeesä töissä. Auto ylös, pyörät irti, vanteisiin uudet kumit, tasapainoitus ja pyörät takaisin. Auto halliin sisälle ja ulos: alle 20 minsaa. Olin tosin silloin 20 ja risat, joten ehkä vähän vanhemmilla rengashepuilla sopiva tahti 30 min? Jos nostaa oikein ja muistaa selän asennon, niin ei kroppa kärsi :)

Äänestä
  • Aikoinaan vaihdettiin 155/80r13 kumeja. Nykyään lähet pyörittelemään jotain 20 tuumasia samaan aikaa :) kannattaa varmaan kaikkien perehtyä renkaiden kokoon ja sitä myötä hintoihin ja aikoihin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


18+7= kirjoitti:

Renkaiden vaihto 58 eur Hemmolla. En muuten mene enää ikinä. Saata...nan ho...o hujari.

Söderkullan ostarilla renkaiden vaihto 27 eur.

Ei enää ikipäivänä RengasHemmolle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu