Minulla oli marsuja joskus pienenä, sen jälkeen on ollut hiiriä,rottia ja nyt hamsteri. Mutta vaikka kuinka yritän en muista noiden marsujen sotkemisesta. Eli papanoivatko ne lattioille vai ei? ja oppivatko ne tekemään asiansa laatikkoon, sen ainakin muistan että aikamoisia pissapottia olivat. Joten miten oli, ovatko ne sotkuisia? eli pissivät minne sattuu, mattojen päälle jos juoksuttaa??
muistihäiriö.....
marsua taas harkitseva
4212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
marsut pissivät ja kakkivat lattialle aika paljon.. mutta monet marsut tekevät myös tehtävänsä lehden päälle.
Aivan, marsut saattavat papanoida ja pisutella lattialle -myös matolle- jollei niitä opeta "sisäsiisteiksi".
Olen itse kuullut onnistumistarinoita siitä, miten marsu on oppinut käymään omassa häkissä tarpeillaan :) Kannattaa ainakin kokeilla josko oma marsu oppisi tekemään tarpeensa johonkin tiettyyn paikkaan! :)
Mun marsu pidättelee kun se on lattialla O_O...
kumma tyyppii... pääsi kylläkin kerran pisut pelästyessä xDD
mun marsu lattialla/sylissä ollessaan varottaa, kun sille tulee hätä, jolloin sen kerkee hyvin viedä häkkiin. en ite edes opettanu sitä siihen. se teki sitä heti, ku tuli mulle.