Mielessä olet ihan koko ajan, untakin jo näin..
Huomenta
huh huh
20268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Muistele onnellista avioliittoasi, sitä onnellista hetkeä kun kosit toista suuresta rakkaudesta ja häitänne. Siinä valintasi, jonka itse valitsit kaikkein mieluiten, et
ollut valmis muuhun ja se päätös vaikuttaa koko loppuelämääsi.
Muistele sitä, kuinka rakastunut olit häneen ja vähät välitit muusta. Älä
tule valehtelemaan että nyt ajattelet ihan koko ajan jotain muuta. Tekosi
kertoo kaiken ja teot ovat ne tärkeimmät ja merkityksellisemmät.
Siinä sinulle kaikki se , mitä voit ja saat ajatella!!!
noo voihan sitä aina erota..ei se oo maailmanlppu :D oot minunkin mielessä ja unissa rakas :)
mitä sä tuut lässyttämään tuota tähän ketjuun, wittu , sä oot päivä päivältä ääliömäisempi,
Vaikka eroaisi tai vaimo häviäisi maan päältä niin mikään ei muutu. Se loppui tekoihisi - jotka ovat täysin rakkauden, täysin sen vastaisia että olimme Me.
Se rikkoi kaiken, eikä niillä asioilla ole enää mitään merkitystä.
Sinulla ei ole lupa ajatella mitään muuta, mitipä sitä kuinka kosit häntä, kuinka
ylpeänä ryntäsit hänen isänsä luokse pyytämään lupaa jne . . . Muista, että jos
olisit rakastanut toista (ketä väität nyt ajattelevasi), et ikinä olisi pystynyt moisiin
tekoihin - ne ovat niin Rakkauden vastaisia.
Joten ainoa lupa sinulla on ajatella häntä. Ymmärrät tai e,t minulle sinä olet aina se joka rikkoin suurimman - joka ei ymmärrä Rakkauden arvoa ja merkitystä.
Joka halvensi kaiken - oman Rakkaansa ja Rakkauden.
Se ei ole milloinkaan anteeksi annettavissa. Olet velkaa minulle, että unohdat!
Minä tiedän kuinka alentavaa ja halpaa "rakkautesi" on. Olet sen valmis myymään ja raiskaamaan pienemmästäkin syystä!
Ymmärrätkö, että kuulin sen kaiken, kuinka suutelit häntä pitkin koulun käytäviä kaikkien nähden, kuinka kosit ja häistäsi. Luulitko, ettei niillä asioilla ole merki-
tystä. Että voit rynnätä myöhemmin luoseni ja sanoa taas - se nyt vain oli sellaista ja että olet minua rakastanut koko ajan. Näinkö sen ajattelit. Ai, niin tosiaan toivoit aidosti että unohdat minut ja rakastut häneen oikeasti.
Ymmärrätkö, mitä olet minulle tehnyt, millainen olet ja mitä ajattelen sinusta?
Tiedätkö, minusta kukaan ihminen ei voi häpäistä ja rikkoa enemmän rakkautta,
kuin sinä teit. Mielestäni häpäisit enemmän itsesi vaikka myös minut.
Ymmärrätkö, että olen elämässäni kokenut aitoa, suurta rakkautta. Olen myös elänyt hyvää parisuhdetta, jossa ei missään nimessä laiteta itseä toisen edelle,
koska ymmärretään, mitä rakkaus on.
Miten edes voisit puolustaa itseäsi, kun molemmat tiedämme miten häpäisit, raiskasit ja tapoit MEidät.
Ymmärräthän, ettei sillä mitä meillä oli ole enää tekojesi jälkeen mitään arvoa?!
Toivottavasti edes hieman pystyisit ymmärtämään mitä tarkoitan. Mutta tuskin ymmärsit,e ttä minulle se mitä välillemme tapahtui, niin yllättävää jä järkyttävääkin,
kuin se oli, oli minulle tärkeää ja arvokasta -aitoa.
Ja silti teit nuo kaikki, mitä teit.
Nyt minun on aika mennä, haluan mennä rakastelemaan, sillä haluan että toinen näyttää minulle, mitä on hellyys, välittäminen ja toisesta huolta pitäminen . . .
Tarvitsen noita tunteita . . .
Aitoja tunteita . . . niitä jotka sinä olit valmis raiskaamaan ja murhaamaan!
Huh! Olipa vuodatus! Oletko miettinyt, että jos Sinä aidosti oikeasti rakastit Häntä, sinun pitäisi olla onnellinen Hänen onnestaan. Se on sitä luopumisen tuskaa, mutta Oikea Rakkaus ei tunne katkeruutta! Sinä sitä vastoin olet myrkyttynyt katkeruudestasi. Päästä irti jo!
Ei, olet väärässä - aito rakkaus ei ole teeskenneltyjä ja pakotettuja tunteita. En voi siis väkisin olla onnellinen, että hän asteli avioon toisen kanssa - koska todellisuudessa olin surullinen, mutta tunsin myös syvää halveksuntaa hänen petollisuuttaan kohtaan. Tietysti olisin halunnut olla hänen kanssaan, elää hänen rinnallaan -siitä aina haaveilin. Ei siis voi olla pakotetusti onnellinen toisen puolesta - Oikea rakkaus ei ole teeskentelyä (vaikka sinulle se on aina ollut juuri sitä).
Mutta en milloinkaan, en hetkäkään yrittänyt estää häntä tekemästä niin kuin hän teki. Annoin täysin hänen tehdä kuten teki - poistuin myös täältä kokonaan annoin hänet toiselle. Ja sen jälkeen minulle tapahtui - niin paljon.
Tietysti tunsin myös katkeruutta, se on tunne toisten joukossa. Mielestäni katkeruus ei enää kuulu tunteisiini, päästin todella irti. Surullinen toki olen vieläkin kun hänen tekojaan ajattelen, enkä ole ikinä tavannut arvottomampaa ihmistä tai ihmistä joka asettaa aina itsensä etusijalle. Minun on turha sanoakaan, mitä sellaisesta ajattelen.
Hän sai onnensa ja saa nyt elää siinä muistossaan tai tehdä mitä tykkää, kunhan unohtaa tämän. Sen hän on todella minulle velkaa. Aivan varmasti.
Minä olen saanut paljon tuon kaiken jälkeen, vaikka en milloinkaan tule ymmärtämään, eikä tarvitse, en edes yritä sitä miksi hän voi olla niin sydämetön ja julma. Tiedän kyllä, millaisia ihmisiä on ja mitä narsismi tarkoittaa.
Tiedän sen,e ttä luotin häneen aina liikaa ja hän rikkoin äärettömän usein ja monin tavoin luottamusta. Mutta onneksi tiedän millainen on luotettava ihminen ja kuinka paljon sellaisesta ihmisestä voi pitää ja häntä arvostaa. Sellainen on todella kunnioitettavaa!
Hmm.. Kannattaisiko sitten oikeasti lopettaa hänen ajattelemisensa ja nauttia uudesta suhteesta täysillä? ;)
Silloin "uusi" suhteesi pääsisi kukoistamaan! Tsemppiä yritykseen!
Ei elämä ole sellaista, etteikö menneisyyttä ajattelisi. Sen kieltäminen olisisi pakoa eikä hyväksymistä. Sinun ei tarvitse minulle kertoa, miten parisuhdetta rakennetaan ja pidetään yllä - minä tiedän sen hyvin. Kuten tiedän senkin, että tunteet ovat lahjomattomia. Ei minun tarvitse yrittää mitään. En tarvitse neuvojasi, koska et tiesä minusta elämästäni tai suhteistani toisiin ihmisiin paljoakaan.
Sitäpaitsi masussani on nyt jotain uutta, joka tulee täyttämään elämääni . . . jos nyt kaikki menee hyvin, ole kokenut senkin mitä on kuin toisesta joutuu luopumaan jo ennen, kuin se on kunnolla olemassakaan, vaikka siihen olisi miten kiintynyt tahansa . . .
Älä siis yritä tulkita elämääni, ei sinusta ole sitä ymmärtämään, olemme niin erilaiset!
Hienoa! Ja onnea! t: pian toivottavasti mummi ;)
Minäkin näin eräästä miehestä unta ja tuli siinä isäksi ja täytyisi varmaan ilmoittaa. Mitäpä mahtaa olla mieltä. Tekotapaa ei kyllä unessa näytetty, mutta siinä se ylpeänä potraa poikaa esitteli.
oliko painajainen?
sama
mä olin jo päässyt "kuiville" hänestä, en edes päivittäin haaveillut ja ajatellut häntä..mutta melkein joka yö hän nyt kummittelee unissani ja aina niiin rakastuneena muhun. En silti häntä kuitenkaan enää oikeesti halua, koska on jo joku muu mielessä..;)
hahhaa :D
Kyllä se alitajuntasi kertoo totuuden, nukkuessasi..
Rakastat häntä edelleen, yhtä paljon kuin ennenkin
SECRET RULES !!! jIHUUU !! hYVÄ HYVÄ HYVÄ :). oho jäi lokki päälle...