MITÄ TAPAITUKAAN BORDE SKÄMMAS !

skäms!!!!!!!!!!!!!!!

Vad har du för rätt att komma och pissa på våra svenskspråkiga veteraner och de som vilar i hjältegravarna.Du är inte värd att leva i ett fritt FINLAND.De som offrade sitt liv och hälsa för Finland kunde inte välja.Du borde SKÄMMAS,men det är säkert ett okänt ord för dig.I min familj stupade tre stycken.

5

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fy fan

      Han kunde kanske ha kommit och hjälp min mormor som blev ensam med fyra barn när hennes man stupade på Karelska näset.

    • raid +++++++

      Sån där slemmig ,äcklig ohyra borde verbalt utrotas.

    • Kunnioituksella

      Hän väittää olevansa ylpeä suomalainen. En todellakaan ymmärrä mitä hän meinaa? Se mikä kannaksella tapahtui on vieläkin hyvässä muistoissamme!! Kunnioitusta teille veteraaneille ja heidän jälkeläisilleen. Hoppas att vi även får tillbaka det som ni lämpade för...Karelen!!

      • upprörande

        Det finns ännu några svenskspråkiga veteraner i livet ,och så täcks såna där skriva skit som inte är värdiga att putsa deras skor en gång.


    • Itsesäälissä rypevä

      Poika raukka ei edes taida tietää mitä hurri tarkoittaa ja vielä itseänsä fennoksi haukkuu. Opettele sanojen tarkoitukset ennenkun läpees auot! Sääli sua itsesäälissä rypevää!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe