Jag vill inte!

otacksam käring

Vad det är jobbigt nuförtiden,man har inget privatliv.Mobiltelefoner,facebook,nätet o.s .v..Om folk inte får tag i en bums så är det en katastrof.Jag stänger ibland av alla rackerier,och då tror mina nära och kära att jag blivit sjuk eller dött.Nu har jag meddelat åt alla att jag ibland inte är anträffbar.

3

141

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kustbo

      Jag har en väninna som alltid måste ta med mobilen när hon går på toaletten eller i duschen.OM nu någon skulle ringa.

      • nätberoende

        Jag är nästan gift med datorn,det första jag gör på morgonen efter att jag startat kaffekokaren är att kolla vad som hänt i världen under natten.Tyvärr är det nog så att hela ens sociala liv också sköts genom "maskiner ".


      • googletant
        nätberoende kirjoitti:

        Jag är nästan gift med datorn,det första jag gör på morgonen efter att jag startat kaffekokaren är att kolla vad som hänt i världen under natten.Tyvärr är det nog så att hela ens sociala liv också sköts genom "maskiner ".

        Visst blir det katastrof om man inte av någon orsak kommer ut på nätet.Fördelarna är ändå många,inget köande i banker,räkningarna kan man betala när man vill.Dessutom är det lätt att få svar på frågor som man undrar över.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      398
      1606
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1051
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1026
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      86
      1024
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      92
      940
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      721
    7. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      132
      701
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      649
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      634
    Aihe