Jag vill inte!

otacksam käring

Vad det är jobbigt nuförtiden,man har inget privatliv.Mobiltelefoner,facebook,nätet o.s .v..Om folk inte får tag i en bums så är det en katastrof.Jag stänger ibland av alla rackerier,och då tror mina nära och kära att jag blivit sjuk eller dött.Nu har jag meddelat åt alla att jag ibland inte är anträffbar.

3

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kustbo

      Jag har en väninna som alltid måste ta med mobilen när hon går på toaletten eller i duschen.OM nu någon skulle ringa.

      • nätberoende

        Jag är nästan gift med datorn,det första jag gör på morgonen efter att jag startat kaffekokaren är att kolla vad som hänt i världen under natten.Tyvärr är det nog så att hela ens sociala liv också sköts genom "maskiner ".


      • googletant
        nätberoende kirjoitti:

        Jag är nästan gift med datorn,det första jag gör på morgonen efter att jag startat kaffekokaren är att kolla vad som hänt i världen under natten.Tyvärr är det nog så att hela ens sociala liv också sköts genom "maskiner ".

        Visst blir det katastrof om man inte av någon orsak kommer ut på nätet.Fördelarna är ändå många,inget köande i banker,räkningarna kan man betala när man vill.Dessutom är det lätt att få svar på frågor som man undrar över.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      339
      3395
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      219
      2959
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      61
      2460
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      177
      1530
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      18
      1359
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      1336
    7. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      965
    8. 61
      962
    9. 90
      907
    10. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      20
      844
    Aihe