Uusi 300

Joku Suomessa yha mattaa... Uusi 300 on USAssa Passatin hintainen. 300:n saa 22000 dollarilla (siis joku alle 20 tonnia euroina).

Niin etta Passatti on sopiva vertauskohde isolle Chryslerille. Kumman muuten ottaisit -- passatin vai kolmesatasen?
5778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Passatin

Äänestä
  • Siun pittää männä sinne Ameriikkaan ostamaan
    se Saksanseisoja!

    Äänestä

Joopa joo, kyllä 300:n saa halvimmillaan alkaen 22 000 dollaria. Pointti on kuitenkin se, että jenkit ilmoittavat hinnat verottomina, eikä tätä voi edes verrata meillä myynnissä olevaan 300C:hen.

Kirjain mallin perässä kertoo varustetason olevan ihan eri luokkaa. Suomeen ei edes tuoda 300:aa, vaan täällä on myynnissä 300C. Sen verottomat hinnat alkavat USA:ssa 33 000 dollarista.

Äänestä
  • Usassa ei tarvitse maksaa autosta mitaa veroja jos asuu ns. verottomassa osavaltiossa. Esim New Hampshire, Texas jne 0% ... ja pahimmillaan vero on esim Massashussetts 5.6%, New York 6% ja huippuna Kalifornia 8%

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


USA kirjoitti:

Joku Suomessa yha mattaa... Uusi 300 on USAssa Passatin hintainen. 300:n saa 22000 dollarilla (siis joku alle 20 tonnia euroina).

Niin etta Passatti on sopiva vertauskohde isolle Chryslerille. Kumman muuten ottaisit -- passatin vai kolmesatasen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu