Olen useamman kerran käyttänyt mieheni kanssa liukuvoidetta. Ongelmana kuitenkin se, että ne alkavat ärsyttämään limakalvoja, eli kirvelyä, punaisuutta, näppyjä, turvotusta... näitä ei ilman liukuvoidetta tule, eikä sp-tautiakaan ole.
Useamman kokeilun ja ainesosien tutkimisen myötä, epäilen ongelman olevan aloe verassa, joka ärsyttää samallalailla myös esim. käteen tai jalkaan levitettynä. Millaisia tuotteita on olemassa ilman aloe veraa? Missä kaikissa intiimialueen tuotteissa tähän aloe veraan törmää?
Liukkareista
1
312
Vastaukset
- kaalimato.com
Hei,
Tässä muutama linkki liukuvoiteisiin jotka eivät sisällä Aloe Veraa: http://www.kaalimato.com/catalog/ToyFluid - Liukastusaine_p_3130.html, http://www.kaalimato.com/catalog/Shots Toys - Vesipohjainen liukuvoide 150 ml._p_15039.html, http://www.kaalimato.com/catalog/KY-Voide_p_114.html, http://www.kaalimato.com/catalog/Touche Lubricant - Suihkutettava liukuvoide_p_8327.html ja http://www.kaalimato.com/catalog/NB S.L.I.D.E Toy Glide 50ml_p_5188.html.
Kaikki edellä mainitut liukuvoiteet ovat vesipohjaisia. Herkkäihoisten kannattaa käyttää vesipohjaista liukastetta, koska toisille silikoniset liukuvoiteet aiheuttavat ihoärsytystä.
Myös apteekista kannattaa käydä kysymässä liukuvoidetta joka ei sisällä aloe veraa. Mm. apteekista saatavaa Ceridal-öljyä voidaan käyttää intiimialueiden liukastamiseen. Öljy ei sovellu kuitenkaan käytettäväksi kondomin kanssa.
Terveisin
Kaalimato.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438405Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255819Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642536Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91547Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol91505Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2341464