Uusi Volvo V60 ja S60

Tyhmän näköinen tämä uudempi korimalli. Jotenkin nokka maassa tyyliin, kuten jouset vaihdetussa vanhoissa 240-malleissa.
6506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No 10-vuoden päästä se on mielestäsi hyvän näköinen kun sinullakin on siihen käytettyyn varaa...

Äänestä

Matias: kyllä sä siitä ylipääset. Kun saat ajokortin ja vähän aikaa ajelet, niin ymmärrät autoilun todellisen merkityksen: se on liikkumista paikasta A paikkaan B. Turha autojen kanssa on muuta intoilla, kannattaa hankkia muuta elämää.

Sitten kun saat amiksen käytyä loppuun ja pääset vakituiseen työpaikkaan, sulla (ehkä) on se tilanne että voit ostaa uuden Volvon. Tulet sitten huomaamaan että Volvoissa sisäinen kauneus on jopa ulkoista parempaa ja käytännössä ärkeämpää.

Btw: jos ajelet mopolla, niin käytä vilkkua!

Äänestä

juuri siksi. Pikkukundina 70-luvulla ihailin aina sen aikaista muotituunausta eli perän nostamista jousituksella. Sika makeen näköistä. Nyt sen saa Volvo-kaupasta vakiona.

Äänestä

Olen itsekin kattonut samaa, eli mikähän on korisuunnittelijalla päässä liikkunut.

Äänestä

kysymyshän on siitä pitääkö vanhojen vai nykyaikaisten autojen ulkonäöstä. Kaikki uusimmat korimallit ovat tyyliltää samanlaisia merkistä riippumatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matias kirjoitti:

Tyhmän näköinen tämä uudempi korimalli. Jotenkin nokka maassa tyyliin, kuten jouset vaihdetussa vanhoissa 240-malleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu