Leimattu

senkun sataa paskaa niskaan, samalla toisten säälivät ilmeet, teeskentelyt, epäaitous. Mistä saada voimaa elää leimattuna. Kaiken paskan menneisyyden päälle. Miksi ihmiset haluaa tuhota toisia. Sitä koittaa olla positiivisesti vahva, aina lynkataan.
9170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Koska toiset ovat henkisesti heikkoja ja sen takia mieluummin tappavat toista omasta pelostaan.. Miksi pitää ajatella mitä muut ajattelevat.. Eivät he ajattele ollenkaan mitään muuta vaan omaa itseään... Itsekäs ajattelu se on vain... Ajattele itseäsi myös ja unohda muut.. he nukkuvat jo omissa sängyissä eivät edes muista sinua :) Sinäkin voisit yhtä hyvin leimata heidät... kaksisuuntainen tie :)

Sen lisäksi jokainen ajattelee oman kokemuksensa mukaisesti, mistä tiedät onko heidän kokemus on samanlainen kuin sinun, ja jos ei niin he eivät voi ymmärtää sinua ...

Äänestä
  • Tiedät varmaan mistä puhut.

    Äänestä

  • mitä vastaat kirjoitti:

    Tiedät varmaan mistä puhut.

    Tutkin ihmisten ajattelua :)
    Tavallisesti ihmiset ovat pinnallisia.. Ja leimaus on pinnallisten ihmisten tapa ajatella.. Tuttu juttu..

    Äänestä

  • .. kirjoitti:

    Tutkin ihmisten ajattelua :)
    Tavallisesti ihmiset ovat pinnallisia.. Ja leimaus on pinnallisten ihmisten tapa ajatella.. Tuttu juttu..

    onko

    Äänestä

  • sitäkö se on :) kirjoitti:

    onko

    On se. Leimaus on itsereflektio. (mietiskelyä, harkintaa, heijastusta, jonka avulla henkilö heijastaa käsityksensä näkyviin. Henkilö tarkastelee ja käsittelee uusia kokemuksiaan voidakseen muodostaa uutta tietoa tai uusia näkökulmia aikaisempiin tietoihinsa....)

    Äänestä

Pahuus, kateus, rikosten peittely

Äänestä
  • que?

    Äänestä

jonne

missä hiukset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olent o kirjoitti:

senkun sataa paskaa niskaan, samalla toisten säälivät ilmeet, teeskentelyt, epäaitous. Mistä saada voimaa elää leimattuna. Kaiken paskan menneisyyden päälle. Miksi ihmiset haluaa tuhota toisia. Sitä koittaa olla positiivisesti vahva, aina lynkataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu