miksi karvat on rumia?

ite oon 15 v tyttö, suosittu ja silleen, enkä oo ikinä sheivannut. miks pitäis? samanlaisia karvojahan ne on kun muutkin. mun mielestä karvoissa ei oo mitään rumaa... ellei niitä oo ihan jumalattomasti. niin mikä tiedän mielestä tekee karvat niin rumiksi, mikä teillä on niitä vastaan?
5116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei karvat oo rumia eikä niitä tarvitse sheivata. ite oon 16 v tyttö enkä oo sheivannu ikinä, enkä aiokaan sheivata.

Äänestä

Etkö edes kainalokarvoja? :o
Itte sheivaan koska se on nykyajan kauneusihanne olla karvaton ja ajattelen muiden mielipidettä musta :( En haluu et ihiset ajattelee et oon likanen tai jotain. Oon kyl valmiik niin karvanen et vähä pakko sheivaa jalkapöytiä, sääriä, polvia, mahaa, rintaa, viikset (saatana), kainaloita ja sormia. Käsiä saatan alkaa sheivata ja reisiä :) Itte ei kyl haittais jos mun tyttöystävällä ois karvaa kaikkialla muualla vartalossa mut kainalokiehkurat ei kyl sytytä :D

Äänestä
  • hyi perkele jos kainalot jättää sheivaamatta niin haisee koko ajan pistävä hiki vaikka laittais deodoranttia ja sen kuivumisessa kestää kauemmin! ja sama jos jättää pillun sheivaamatta niin kusen haju tarttuu karvoihin ja menkka aikaan on ihan helvattiä kun joutuu niitä karvoja pesemään.. ja muutenkin ei kehtais kesällä pitää toppeja ja shortseja jos karvat rehottaa joten siinä oli syitä miksi karvoista pitää päästä eroon. karvat on yksinkertaisesti h*lvetin rumia, ei ole kiva jos näyttää karvaiselta apinalta.. ihan miten itse haluat mutta ihan käytännön syistä karvat kannattaa ajaa.

    Äänestä

eihän karvoissa vikaa oo tuu tänne vaan

Äänestä

joo siis kyllä mäkin kainalot... muuten menee liian pitkälle, mutt en mä ainakaan välitä mistään kauneusihanteista. musta on just kiva nähä jos joku oman ikänen uskaltaa kävellä kesällä shortseissa vaikka ei oiskaan vähään aikaan sheivannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


holollko kirjoitti:

ite oon 15 v tyttö, suosittu ja silleen, enkä oo ikinä sheivannut. miks pitäis? samanlaisia karvojahan ne on kun muutkin. mun mielestä karvoissa ei oo mitään rumaa... ellei niitä oo ihan jumalattomasti. niin mikä tiedän mielestä tekee karvat niin rumiksi, mikä teillä on niitä vastaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu