Olen onnellinen. Se ei ole mitään suurta ja mahtavaa pilviä hipovaa, vaan tyyntä ja rauhallista sydämen hyrinää.
Olen onnellinen, koska olen käynyt läpi vaikean avioeron ja selvinnyt siitä.
Olen onnellinen, koska lapseni ovat myös selvinneet monien vaikeiden vaiheiden läpi ja kasvaneet tasapainoisiksi aikuisiksi.
Olen onnellinen, koska olen löytänyt ihmisen, joka rakastaa minua sellaisena kuin olen.
Olen onnellinen, koska minulla on läheisiä ystäviä.
Olen onnellinen, koska pystyn sairauksistani huolimatta elämään täyttä elämää.
Olen onnellinen, koska olen pystynyt ponnistelemaan irti katkeruudesta joka on yrittänyt hiipiä mieleeni.
Olen onnellinen, koska minulla on usko joka kantaa yli vaikeiden aikojen.
Läheiset ihmiset ovat elämäni suurin onni. Haluan antaa heille aikaani ja tehdä asioista yhteiseksi hyväksi.
Onni on tässä ja nyt tyytyväisenä mielenä, rauhallisena raukeutena,
Onni on tässä hetkessä
*Onneli*
2
263
Vastaukset
- onnea
UPEA ONNI.-ONNITTELEN.-
- sinisiipinen58
Sinä, olet kaiken Onnesi ansainnut! Elämän oikein oivaltanut! Olet ollut armollinen itseäsi kohtaan, Antanut anteeksi ja hyväksynyt! Olet katsonut Elämää silmästä silmään. Rakkaus on kaikista suurin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200