mistä noi ajolinjan ärjy kisa pojut oikein saa rahaa laittaa noita autoja.Sekin ihmetyttää että miten on aikaa rampata kaikissa näyttelyissä kun töissä pitäisi olla.Ei tälläinen persaukinen ainakaan voi laitella mitään ylimääräisiä 5 tonnin karjapuskureita ja sellasta.Kai se on helppoa varmaan kun noi härmän pojut jotain maajusseja ja saa jotain tuki rahoja
ärju pojut
auto mies
3153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä muuta sano. Sanotaan,että tämä ala ei kannata. Kyllä näyttää kannattavan, kun on tollaseen varaa. Ei tosiaan tartte olla itse edes töissä, suunnitella vaan autoon uusia paskakuvia. Oliskohan nämä "yrittäjät" niitä kovimpia kusettajia jotta pystyy rahoittamaan tätä paskaa.
Mikä siinä nyt niin ärsyttää jos joku haluaa uhrata rahojaan auton laittamiseen?Eikö voi ajatella,että se on harrastus siinä missä joku toinenkin?
Luulen,jotta näillä jotka näkyvämmin maalaavat ja laittavat kalustoaan on muitakin rautoja tulessa,kuin pelkkä kuljetustoiminta.
Lisäksi voi olla sponsorointiakin ainakin jossakin määrin ainakin heillä jotka ovat jo menestystä saavuttaneet kalustonäyttelyissä,en tiedä?
Joka tapauksessa aika työtunneissa lienee huikea ja yleensäkin se työmäärä ,joka näihin kyseisiin projekteihin on uhrattu,mutta eikö se ole jokaisen oma asia miten aikansa ja rahansa käyttää,voi ne mennä mielestäni paljon huonompiin "harrasteisiin",vai mitä?
Spon.....