Mitä naisen tulee olla?

Laittakaa nyt naisistakin listaa!
27494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

kaunis,hoikka,älykäs,naisellinen,positiivinen,

Äänestä
  • Miksi hoikka? Miulle kelpaa kyllä muhkumpikin :-)

    Äänestä

Heh,ehdottomasti semmonen kuin mie,raadan kuin orja aamusta iltaan,hymyssä suin,hirtehishuumorilla varustettuna,syön mitä haluan ja miel tekee,harrastan kaikki mitä liikkuu ja pärisee,sanavalmis ,eli rakastan vääntämistä,en tarvitse miestä lampunvaihtoon,osaan porata ja sahata ihan ite,madon saan koukkuun ja pois kirkumatta,eikä venäläiset pikkupeput syö mun itsetuntoo; ))).
Penkkiurheilu sujuu yhtä hyvin kuin miehillä,siitä räksyttäminen on hyvin vieras ajatus miulle.Olen just semmonen nainen mistä pidän!

Äänestä
  • Ei ne venäläiset niin pikkupeppuja ole.
    Miksi venäläisessä bussissa jossa on 50 paikkaa ei ole kuin 25 matkustajaa?
    Ei mahdu kahta peppua samalle penkkiparille, vaan yksi iso ahteri.
    Joten se siitä pikkupepuista.

    Äänestä

Jonkun mielentä ehottomasti oma serkku ?? Oha se vähä outoo mut kuitekii.Mitä serkumpi ni sen herkumpi vissii ;-)

Äänestä

Toiveita:

-Omiakin mielipiteitä mediasta poimittujen sijaan.
-Oma elämä kavereineen ja harrastuksineen vaikka parisuhteessa onkin.
-Nauravat silmät ja avara maailma pään sisällä.(uskaltaa elää ja heittäytyä)
- Saan olla juuri se mitä olen ja ilmaista turvassa omaa inhimillisyyttäni ja tunteitani ilman että tulen kyseenalaistetuksi miehenä tai halveksituksi.
-Kyky nauraa myös itselleen ja omille toilaillulleen.
-Rehellisyys ja luotettavuus on itsestään selvyyksiä.
-Tykkää liikkua.

Äänestä

hoikka vyötärö,pieni hyppyripeppu eikä mitään muhkupepaa.mukava sellainen mikä ei natise turhista.

Äänestä
  • suomesa ei ole kauniita naisia............hirveitä noita akkoja isoine hehtaari perseinee

    Äänestä

  • metrikulli kirjoitti:

    suomesa ei ole kauniita naisia............hirveitä noita akkoja isoine hehtaari perseinee

    Ja vielä vaan roikut Suomesa, häh? Vai Botswanastako Mr. Blackwell kirjoittelee?

    Äänestä

metrikulli se isomahanen hikinen kerran sisään ja oho,tuli jo -mies ; )))

Äänestä

Tarviitko metrikulli tulkkausapua vai ymmärrätkö mitä aloittaja otsikossa kysyi? Selvällä suomellahan tuossa asiaa kysyttiin.

Ps.En yhtään ihmettele jos sattuu vähän hiljaista pitelemään naisten suhteen.

Äänestä

hei.metrikullin viestin ymmärtää tyhmempikin,metrikullin naisen tulee tietysti olla vastakohta inhoamilleen asioille eli tässä tapauksessa kaunis ja pienipeppuinen.

Äänestä
  • Pienipeppuiset ovat kamalia, ihan ku miesten luiset pepat, yök.

    Äänestä

Hehheh,nyt meni vääntämiseksi,pikkuinen vai isompi peppu; )))

Äänestä

Älykäs,älykäs, älykäs.

Äänestä

kunnon tiukka sporttipeppu kapea vyötäröisellä pitkätukkaisella naisella on tooodella sexikästä.nam

Äänestä

no miusta kyllä tuo pururata päässä ratkaiseva,jos ei se pelitä ei auta vaikka minkälainen takalisto

Äänestä

1. Rikas, mielummin metsää ja perinnöt jo saanut.
2. Vähän yksinkertainen, mutta vain vähän.
3. Ei turhan tarkka
4. Vietävissä
5. Herkkäuskoinen
6. Pitää lapsista ja niiden hoidosta
7. Rakastaa kotitöitä
8. Palvelualtis miehelleen ja uskollinen
9. Kunnostaan huoltapitävä, vähän seksikäs
10 hyvät hampaat.

Äänestä
  • Täytyy myöntää et listasit minunkin ihanne naisen:) Rikas ei tosin tarvis olla, eikä vietävissäkään, mut muuten hyvä lista!

    Äänestä

Heh "10 toivetta" ,toive 4,5 ja 8,paljastaa minkälainen olet,vietävissä ja herkkäuskoinen,palvelualtis ; ))),jospa tulisit ihan tälle vuosituhannelle!!
Onneksi itse tunnen viksuja miehiä,arvostavat naista naisena,rikkautena ja täydentävänä puoliskona.

Äänestä

Metriperseet ei kyllä kelpaa mitenkään, laiskoja, ei välitä itestään eikä muista...

Äänestä

no veltot,mee lenkille että pääset siitä mahastas eroon,hopi hopi

Äänestä

Ennen kaikkea naisen pitää olla tyhmä, jotta hyvksyy suttuisen kaljaa juovan äijän. Sitten naisen tulee huolehtia ulkonäöstään, että saa pidettyä sen "turhapuron" itsellään elättäjänä ja elintason ylläpitäjänä ( eipä sitä moni huolisikaan). Naisen pitää myös aina joka mutkassa valittaa ja moittia tätä turhapuroaan. Tähän kaikkeen pystyy sairas läheisriippuvainen nainen, joka voi sitten tuntea olevansa parempi ihminen, kuin muut.

Äänestä

japanilainen tai afrikkalaine ois iha nice

Äänestä

nimim."Läheisriippuvuus",kyllä on surullinen kokemus naisesta.....onko kyseinen nainen vaimosi , ))))))))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mjuhkij kirjoitti:

Laittakaa nyt naisistakin listaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu