Paljonko pientalon valvomisesta vois pyytä?

merkki nimestä

Inssin alkuna ei ole juuri mitään hajua asiasta, niin paljonko sitä vois pyytä jos käyn kahtomassa kerran viikkoon mitenkä se mökki etenee? Puhutaanko satasista vaiko tonneista kuukaudessa? Minulla ei ole mitään toiminimeä ainakaan vielä, mutta enhän minä sitä edes välttämättä tarvitse. Kysyntää ois jonkun verran kuitenkin, että kannattaisko siitä ottaa vakityö?

5

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monttu auki

      Onhan se praktiikkaa ajatellen tietenkin hyvä jotain luimistella vaikka siitä nyt ei paljon korvauksia saisikaan.
      Kyllähän tuollaista tarkkailua voi tehdä vaikka ei olisi koulujakaan käynyt, minäkin aina töihin mennessäni tarkkailen toista työmaata kun ei siellä tapahdu viikkokausiin yhtään mitään. Vähän niinkuin kaupungin avaamilla työmailla, alue on aidattu mutta aivan hiljaista on montakin viikkoa. Varsinkin katurakennuspuolella. Sitten jos siihen ilmestyy monttu jostakin niin se onkin taas auki ties kuinka ja kauan.

    • Tarkastaja Koiranen

      Itsekin tarkkailen näin kesän korvilla katukuvaan ilmestyneitä minihameita. Korvaukseksi ei tule edes lämmintä kättä, mutta tehdystä työstä jää sentään hyvä mieli, mikä on jo itsessään saavutus.

    • hellureijaaah

      Ettei vaan ois epoksi- tai mattomiehet liikkeellä? Saahan niistä hyvät höyryt ja pään kivasti sekasin mut se näkyy sit muuallakin elämässä se pään pehmeneminen.

    • pofifgj

      500mk makso vastaava mestari joskus vuosituhannen alussa. Kävi alussa kattomassa ja lopussa pistämässä nimen paperiin

    • paska tai vastaava

      Vastaavan palkkio äkkiä yli 500 egee tänä päivänä, jo pikkuremonteissa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2755
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2591
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2094
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1961
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      313
      1742
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1123
    Aihe