Pavi Finkut huomenna!

Kannattaako mennä tanssimaan vetääkö Finkut enään?
12348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miten se vetäminen liittyy kannattamiseen. Kuuntele sisäistä ääntäsi, äläkä ryntäile kuin lammas lauman mukana.

Äänestä

Turha tuollaisia on kysellä,mene katsomaan.Voi olla surkee ilta tai sitten fantastinen ilta.Vai voiko pavilla olla sellaista iltaa.
Kukaan ei voi asiaa tietää tai päättää puolestasi.

Äänestä

Jos olet irtotanssija, niin mene ihmeessä. Lähitanssijat älkööt vaivautuko..

Äänestä
  • Lähitanssijoilla olisi lyhyempi matka.

    Äänestä

No joo, kaikenlaisia mielipiteitä taas! Kukin kirjoittaa mistä tykkää... niin minäkin :-)

Kyllä Finkuilta löytyy paljon lähitaistelukappaleitakin, kuten esimerkiksi Tule lähemmäksi. Voiko ihanampaa kappaletta ollakaan (Moon Riverin ohella)?

Suurin osa tanssipaikoilla kävijöistä pitää varmasti enemmän illoista, joissa olisi sopivasti väkeä. Ei liikaa ettei mahdu tanssimaan, mutta ei liian hiljaistakaan, että oikea fiilis löytyy. Kukapa haluaisi tanssia kahdestaan, vaikka olisi miten hyvä orkesteri! Eli tämän vuoksi kuulostellaan, millainen kyseessä oleva ilta mahtaisi olla.

Ihan vaan epäilijöille, olen ollut sellaisissakin paikoissa, joissa finkut eivät ole vetäneet juurikaan väkeä!!! Nuo huutomerkit siksi, että olen kyllä finkkujen suosija ja menen tanssimaan heidän esiintyessään mielelläni. Vaikka sitten vähän tyhjemmällekin lattialle.

Äänestä

Finlanders on nykyisin huono bändi. Näyttää kuitenkin olevan sellainen puhdas keisarin-uudet-vaatteet -ilmiö, että kukaan ei uskalla ajatella omalla päällään ja sanoa sitä ääneen.

Äänestä
  • Finkut Vanha hörhö veisaa teini horon äänellä, voiko ihanampaa ollakaan?

    Äänestä

  • F-Souvar kirjoitti:

    Finkut Vanha hörhö veisaa teini horon äänellä, voiko ihanampaa ollakaan?

    Pojat älkää panetelko Finkkuja, tulkaa Kisikselle ja panetelkaa minua.

    Äänestä

  • Nuori kauris kirjoitti:

    Pojat älkää panetelko Finkkuja, tulkaa Kisikselle ja panetelkaa minua.

    Et ollutkaan oli kortsutkin mukana

    Äänestä

  • Nuori kauris kirjoitti:

    Pojat älkää panetelko Finkkuja, tulkaa Kisikselle ja panetelkaa minua.

    Panettittelitko "Nuori Kaunis" Finkkujen kans? Tekiks hyväää :D?

    Äänestä

  • Wanha Ruma kirjoitti:

    Panettittelitko "Nuori Kaunis" Finkkujen kans? Tekiks hyväää :D?

    Wanha Ruma .Kuinka tiedät et tekis hyvää?

    Äänestä

  • yyyyyaaaa kirjoitti:

    Wanha Ruma .Kuinka tiedät et tekis hyvää?

    Minä nyt kyllä jättäisin nuo pari aiempaa kommenttia aivan omaan arvoonsa. Tuollaista sivistymätöntä kekkalointia ja tyyskäystä. Finguut ja PNNP tekivät hyvää, eikä siellä ketään paneteltu eikä peijattu. Abracadabrassa ällistelin basson kuviota - jotain tuttua muistui mieleen.
    Ei ruuhkaa koska niin moni halusi jäädä kotiinsa sadetta pitämään nähdäkseen Suomen häviön Kanadalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sp kirjoitti:

Kannattaako mennä tanssimaan vetääkö Finkut enään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu