Hieman apua

Kuinka käytätte Nizoral shampoota ja voidetta? Eli kuinka usein ym.. Käytän myös rogainea ja nisim-tuotteita.

Hieman epäilyttää kun shampoon ohjeissa lukee, että kannattaa olla varovainen että hoidon aikana ilmaantuu yleensä hiusten lähtöä. Sinänsä kun tuote ei ole edes hiusten lähtöön tarkoitettu ja saattaa aiheuttaa hiusten lähtöä niin onko esim. rogaine/nisim/nizoral -yhdistelmä ok
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla kans rogaine, nisim! kiinnostais kuulla kommentteja!

Äänestä

Kuulin Nisimistä ens kerran juuri.Paljonko kuukauden kuuri maksaa?Kokemuksia?

Äänestä

kyllä ne ihan riittoisia on, riippuu varmaankin hiuksista paljon joutuu käyttää. hiusvettä saa myös 60ml pulloissa jos haluaa kokeilla. hoitoaine ja shampoo on hyviä rasvaiselle päänahalle. 15-20e varmaan kpl hinta.

takaisin edelliseen; olis tosi jees jos joku jaksais kommentoida jotakin järkevää tuohon ensimmäiseen aiheeseen!

Äänestä

Käytän myös minoksidiilia (siis se on rogainen vaikuttava aine) eri tuotetta kuin tuo rogaine kuitenkin ja Nisimiä, nizoral shampoota oon käyttänyt myös, ihan hyvä yhdistelmä on. Käytän päivittäin Nisimiä ja lähes päivittäin minoksidiilia. Nisimistä ei ole kuin hyvää sanottavaa, olen 5 kymppinen mieshenkilö ja hiusten harmaantuminen loppui siihen kun aloin käyttämään Nisimin shampoota ja hoitouutetta, uskokaa tai älkää mutta näin kävi.. harmaita hiuksia alkoi ilmaantua ja mun mielestä pelkkä minoksidiili ei niihin auttanut mutta jostain syystä kun otin Nisimit käyttöön niin nyt huomaan noin vuoden käytön jälkeen että eihän mulla ole enää harmaita hiuksia ollenkaan. Oon siis ihan perrkke...een tyytyväinen. Ei hiuksia ole lähtenytkään ja aika tuuheat ovat. Niin on kaikilla kavereilla tässä iässä jo kaljut päät.

Äänestä

jees! hyvältä kuulostaa. kuinka usein käyt nizoral shampoota?

mitenhän nizoral voiteen ja shampoon käyttö kannattaisi ajoittaa rogainen ja muiden shampoiden kanssa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


23wvwwwwv kirjoitti:

Kuinka käytätte Nizoral shampoota ja voidetta? Eli kuinka usein ym.. Käytän myös rogainea ja nisim-tuotteita.

Hieman epäilyttää kun shampoon ohjeissa lukee, että kannattaa olla varovainen että hoidon aikana ilmaantuu yleensä hiusten lähtöä. Sinänsä kun tuote ei ole edes hiusten lähtöön tarkoitettu ja saattaa aiheuttaa hiusten lähtöä niin onko esim. rogaine/nisim/nizoral -yhdistelmä ok

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu