Mikä lentää edullisimmin Riikaan?

harmistunut

Ryanair näyttää lentävän Riiasta moneen paikkaan ,mutta ei näköjään Suomeen
enää. Millä sinne nyt kannattaisi matkata?

2

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiina^^

      Oon suunnitellut kesällä matkaavani Riikaan Tallinnan kautta. Helsingistä Tallinnaan reittimatkalla ja siitä sitten bussilla Riikaan. Bussimatka kestää noin 4,5h ja maksaa 10€ ylöspäin bussista ja ajasta riippuen. Takaisin samalla lailla.

      Toinen vaihtoehto lentää Ryanairillä Kaunasiin Liettuaan ja sieltä bussilla. Bussilla kestää ilmeisesti joku 6h matka. Ilmeisesti juna yhteyttä ei ole?

      Jos lentäen haluaa mennä, niin sitten kannattaa katsoa Estonian air:n tarjontaa. Vaihto Tallinnassa on pakollinen. Helsinki-Riika satunnaisilla päivillä kesäkuussa menopaluu 106€. Hinta katsottu ebookersista.

    • justersone

      air baltic helsingistä ja ilmeisesdti estonian air tallinnan kautta ?

      eurolines ja ecolines bussit tallinnasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      92
      2945
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      91
      2431
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      36
      2237
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2228
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1756
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1486
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1277
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1160
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1064
    Aihe