Tahtoo takaisin Luxoriin!

Luxorin Tane

Milloin Suomesta lentoja tuonne Niilin rannalla sijaitsevalle lomakohteelle. En halua istua Hurghadasta tuntikausia bussissa matkalla Luxoriin. Ennen meni suoria lentoja Luxorin läheiselle kentälle. Luxorissa on niin paljon kulttuuria ja nähtävää. Haluan taas sinne lomalle.

6

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vai.mikä.on

      etkö osaa itse katsoa lentoja

      • Luxoriin suoraan

        ei auta katsoa lentoja kun kukaan matkatoimisto ei lennä suoraan Luxoriin, valitettavasti, Alma Tour lensi, sitten konkka ja me jotka sinne halutaan suoraan jäätiin tyhjän päälle


    • Omar Khaijam

      Luxorissa on paljon nähtävää. Mahtipontinen Niili, Kuninkaiden ja Kuningattarien ja Hatsepsutin haudat. Karnakin ja Luxorin temppelit jne. Lisäksi hyvää ja halpaa ruokaa viineineen mukavissa ravintoloissa jne...
      Paikallinen Stella olut on todella hyvää. Viineistä esim. Omar Khaijam, nimetty kuuluisan runoilijan ja filosofin ja matemaatikon mukaan.

    • umk1

      Lennä Hurghadaan ja majoitu hotelli Grand Plaza Resortiin. Aivan hotellin viereisen leveän kadun alkupäässä on pieni myyntikoju, jossa liehuu Suomenlippu.
      Löydät sieltä laukkuliikkeestä suomea puhuvan henkilön. Hän järjestää Luxorin matkoja henkilöautokuljetuksella ja paikallisen oppaan tai ajaa autoa itse (kotoisin Luxorista).

      Suosittelen -

      Häneltä saa muitakin neuvoja niin Luxorista kuin Hurghadastakin.

      um

    • Matkaaja.

      Mikä ihmeen kauhukammio joillekin on kysyä asiaa matkailun ammattilaisilta eli matkatoimistoilta. Kysymällä saa asiasta selvän ja saa tietää jopa tuleviakin asioita.

      Kaiken kukkuraksi niihin tietoihin voi luottaa - toisin kuin täältä saatuihin.

    • Sin Bad

      Luxorissa pitäisi viettää vähintään kaksi viikkoa, että kaikki nähtävyydet tulisi kierrettyä.
      Syömässä kannattaa käydä esim. Ali Baba, King Tut, Sinbad... Mukavia ja edullisia hyviä ruokapaikkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe