Onko ystävää vauvakuumeiselle yli 40-vuotiaalle miehelle? Olen urheilullinen, terveet elämäntavat ja varmasti tutustumisen arvoinen mies Lounais-Suomesta. Sinun osoitteesi?
vauvakuume
ystäväkesäksi
4295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meinaakos ryhtyä viikonloppu-isäksi?..vai ajatteletko että nainen hoitaa 24/7? Osallistuisitko yökoliikin hoitoon yms?..
Ajattelin ihan vaan alkuun vaihtaa ajatuksia, voihan olla monta syytä miksi nainen haluaisi lapsen yksin. Ei näytä täällä olevan sellaista kirjeenvaihtoystävää näin aluksi ainakin ennen mahdollista tapaamista? Naisen ehdoilla mentäisiin.
Siis tarjoatko sä että teet lapsen jonkun kanssa, joka hoitaisi sen sitten yksin? vai että teet lapsen jonkun kaa ja yhdessä hoidatte sitä, vaikka ette yhdessä olekkaan?
Mun kanssa voisi olla ystävä muutenkin, varsinkin jos asut turun lähellä ja olet esim. yksinäinen tai muuten pientä halia vailla. Ei siis tarvitse alkaa heti vauvaa välttämättä yrittää, vaikka se ihanaa olisikin. Jos joku mukava nainen on kiinnostunut ystävyydestä ja toivottavasti myös lapsesta, voisit laittaa oman e-maili osoitteesi niin vaihdettaisiin ajatuksia. Ystävyyttä/halia/vauva.