Niiiiin

Kumpi teiän välirikon aiheutti ?
11200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

siis keiden?

Äänestä

Ei kumpikaan. Ei vain oltu niitä Oikeita toisillemme.
Vastaan tähän nyt kun häntä täällä vielä vähänaikaa sitten ikävöin.
Elämässä on nyt molemmat menneet eteenpäin, aika näyttää minne siivet kantavat. Olen hänelle kiitollinen siitä että hän muistutti minua siitä mitä on elää onnellisena ja nosti minut siitä suosta jossa olin ollut vuosikaudet. Hieno nainen joka suhteessa, sille Oikealleeen. (joka toivottavasti ymmärtää millainen kultakimpale hänellä on) Minulla on myös asiat hyvin, uusi elämä uuden ihmisen kanssa ja hän on minulle tärkein asia elämäni loppuun asti.
Tämä palsta oli loppujenlopuksi ihan hyvä ikävästä toipumiseen.
Mukavia ja vähemmän mukavia ihmisiä minun makuuni.
Onneksi olemme kaikki erilaisia.
Hyvää kesää kaikille ja onnea tulevaan :)

Äänestä
  • jokin ei nyt tässä täsmää----?

    Äänestä

  • Tää olis kiva saada sähköpostiin nii voisi oikein livenä onnea toivottaa.

    Äänestä

Vähän aikaa sitten ikävöi toista ja nyt jo toinen josta heti tietää että on tärkein elämän loppuun asti. Ei uskottavaa!

Äänestä
  • Elämä opettaa

    Äänestä

ts. kakkosvaihtoehtoon tyydyit

Äänestä
  • Eiköhän paras hakija tullut valituksi. Mä ainakin haluan ajatella, että hän onnellinen uuden kanssa, eikä ajattele pahalla. Jos nyt ei niin hyvilläkään- olosuhteet huomioon ottaen.

    Äänestä

Tähä väliin voi kakkia.

Äänestä

En tiedä onko se välirikko. Voihan se olla sitäkin. Ei kuitenkaan mitään riidellä. Kai? Minä kai sen aiheutin. Tai oikeastaan mielestäni se lähti hänen alkuperistään. Hän syyttää minua, mutta varmaan myös vähän itseään. Ei kuitenkaan haluta näemmä kumpikaan selvittää tätä. Tai minä kai haluan, mutta hän ei. Tai sitten hänkin haluaa, mutta kumpikaan ei uskalla. Minä en ainakaan uskalla. Onko tarpeeksi muuttujia???

Äänestä

Kerroin omassa vastauksestani sellaisesta suhteesta joka vaihtui epävarmuudeksi molemmin puolin. Kumpikaan ei vain ollut sellainen kuin toinen odotti ja se ei ole kenenkään vika. Molemmat tiesivät kauan aikaa että tämä ei tule kantamaan. Kumpikaan ei sitä halunnut ääneen sanoa, suhde oli muuttunut enemmänkin ystävyydeksi. Molemmat tahoillaan etsivät sitä Oikeaa ja molemmat sen myös löysivät, aikalailla samoihin aikoihin. Ikävöin täällä aikani, sen vuoksi ettei tulla enää koskaan kohtaamaan. Ihmisen menetystä elämästä, josta oli tullutkin tuttu ja turvallinen ystävä.
Kun jotakin löytää niin jotakin menettää.
Palstailut oli tässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävääää. kirjoitti:

Kumpi teiän välirikon aiheutti ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu