Tuntija

viis ja nolla

Hei!
Millaisen työparin näet ensi syksyksi?Syksyn jatko on vielä auki, siis että missä työpisteessä jatkuu. Meneekö hermot vai sujuuko?
Odottavalla kannalla olen myös rakkauden suhteen, vaan eihän tuo millään edisty. Mitäs siihen sinulla on sanottavaa? Joko pian?

3

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      olen valitettavan huono näkijä, koska en osaa kertoa aikoja. mutta oikeasti en edes usko sellaiseen kykyyn, hyväksyn sen nöyrästi...

      työstä puheen ollen, sinä menet vielä opiskelemaan tai ainakin jollekin kurssille. on tulossa jotakin uutta, mihin tarvitaan "miehitystä". sinun kannattaa ottaa osaa tuohon tarjoutuvaan mahdollisuuteen, se voi poikia pientä menestystä ja paljon iloa. ja uusia kavereita!

      kas, kuinka rakkaus voisi edistyä odotusjonossa? mitä sinä suotta odottelet vuoroasi, kun voit "kävellä suoraan tiskille" ja ottaa itse yhteyttä edes sanavalmiisti ja keskustelun keinoin? sinä osaa puhua ja voisit ensi kerralla avata keskustelun , kun se tilanne siunaantuu. oikeastaan sinulta odotetaan useinkin puhetta, mitä sitä suotta pidättelet.

      työparista en osaa sanoa mitään, mielestäni on enemmänkin kysymys projekteista joissa on enemmänkin ihmisiä mukana kuvioissa. kuule, minä näen poliisin ja sinut heidän kekkereissä. jokohan sinä tunnet poliiseja?
      minusta sinua kiinnostaa asioiden selvitys ja ratkominen, sinulla on jonkinlainen yhteys poliisiin ja se on hyvä juttu.

      t. Keskiyö

      • viis ja nolla

        Kiitos Keskiyö!

        Aamulla jo kirjoitin, mutta se hävisi taivaan tuuliin kun nuo mainokset tuosta oikealta hyppäsivät eteen sotkemaan....

        Eihän tuota tiedä, mutta ei muulle kuin kurssille ja jos se on lähellä, sillä elämäntilanne ei salli muuta. Eipä silti, minun työssäni ei paljon ole etenemisen mahdollisuuksia.

        Millehän "tiskille"? Kertasin tuossa kaikki tutut ja tuntemattomat. Ei ollut kuin "alaikäisiä" tai varattuja. Ei ole ketään joka kiinnostaisi, tai paitsi yksi, mutta hän on naimisissa. Tästä ei paljon revitä. Mitähän tarkoitat?

        Teen työtä useamman ihmisen kanssa kyllä ja lisäksi asiakkaat, mutta on minulla kuitenkin se lähityöpomo/työpari olemassa. Se jonka kanssa kuitenkin n. 2/3 osaa työajasta teen. Vaihtuu syksyllä.

        Poliiseja en tunne yhtäkään, mitähän tuo tarkoittaa... symbolisesti varmaan, mutta en tiedä siitäkään mitä se voisi olla.
        Asioiden selvittäminen ja ratkominen kiinnostaa kyllä. Aikoinaan luin paljonkin dekkareita. :)


        En nyt hirmuisen hyvin saanut kiinni.


    • palautetta...

      Yhdeksään kuukauteen ei ole tullut yhtään selvemmäksi tämä ennustus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      177
      6950
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      231
      4032
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      67
      3341
    4. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      79
      2788
    5. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      7
      2176
    6. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      4
      2075
    7. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      2
      1862
    8. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      35
      1531
    9. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      43
      1435
    10. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      46
      1368
    Aihe