Onko täällä bipoja, jotka nukkuvat hyvin? Suurin osa bipoista ei pysty nukkumaan kunnolla. En nyt halua tietää niistä bipoista, jotka eivät pysty nukkumaan tai pystyvät, mutta hirveillä määrillä lääkkeitä. Eli onko niitä, jotka nukkuvat aina (oli hypo tai ei) hyvin tai jollain ihan pienellä avustuksella, kuten Ketipinor 25-50mg?
Nukkuminen
rrrrrrrrrrontti
5234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Melatoniini ja valeriaana ovat turvallisia
Siis itse en tarvitse apuja nukkumiseen. Halusin vaan tehdä galluppia siitä, että onko muitakin bipoja, jotka nukkuvat hyvin ilman lääkkeitä tai todella pienellä avulla. Kai nyt muitakin on kuin minä. Aina vaan puhutaan siitä, että bipot kärsivät unettomuudesta.
Minä en tarvitse nukkumiseen apua, pikemminkin hereillä oloon:) Nukun yöt hyvin eikä nukahtamisongelmiakaan ole.
Minä olen nukkunut aiemmin ihan hyvin,hypossa tai jopa parin manian aikana nukuin vähintään 5-6 tuntia yössä.Tätä oli muutaman lääkärin vaikea ymmärtää.
Silloin ei ollut selkeää diagnoosia,eikä siis kunnon lääkkeitä.
Mutta sitten koitti se aika jolloin pyörin unetonna ja sellanen sai pollan sekaisin entisestään.(n. 15 vee sitten)
Nykyisin syön Ketipinorin 150-300 iltaisin(toi siis vaihtelee,vähennän aina masiksen aikaan).
ei ole