Terve.. Olen niin masentunu painoni kans ja mulla ei oo ystäviäkkään enää :/ mulla ei kerta kaikkiaan ole itse luottamusta se on ihan hukassa mulla :( ja muutenki teen parhaani muuttakseni ruoka valiottani parempaan suuntaan, mutta en vaa millään saa painoo tippumaan alas. Teen aerobista liikuntaa kotona. Tulenko saamaan ihanaa vartaloa mistä Olen Aina vaan unelmoinnut? Vastaa kiltti mikä tässä on mättänä? :)
Keskiyö
4
<50
Vastaukset
Hei
kysymys on motivaatiostasi. masennus ja ylipaino kulkevat käsi kädessä, ne ovat parhaita kavereita.
mitä jos muutettaisiin suunnitelmaa? annat jokaisen pudotetun 5 kilon jälkeen kunnon palkinnon itsellesi? se toimii.
kerronpa sinulle, kuinka olen juuri itse puottanut 7kg. eli syön aamulla sämpylän, sitten päivällä lämpimän ruoan (välillä saa syödä omenoita) ja illalla vain omenoita, tomaatteja ja muuta tuoretta. mutta ei hiilihydraatteja.
ja tuo liikunta on kamalan tärkeää!
kotona yksin jumppaaminen on kamalaa, ainakin minä unohdan sen usein ja siitä tulee vain huono omatunto. mutta pyöräily on ihanaa! onhan sinulla pyörä?
aloita 5km lenkeillä ja pidennä niitä joka viikko. minäkin aloitin huonokuntoisena, mutta nyt olen päässyt niin pitkälle, että poljen toista sataa kilometriä viikossa. ja se tuntuu! eikä vain kropassa, vaan myös henkisenä hyvänä olona.
aseta itsellesi päämäärä ja etappi palkinnot, sillä ne sinä todellakin ansaitset tuosta rasituksesta! takaan, että itseluottamus kasvaa menetettyjen kilojen mukana.
ihan totta, sinun ongelmasi on motivaatio. älä juo mitään muuta kuin vettä, kahvia ja teetä. juomissa on paljon piilokaloreita. se ihana vartalo on sinun saavutettavissasi, varmasti on! tule sitten uudestaan kirjoittamaan kun olet saanut ensimmäiset 5kg alas, niin juhlitaan yhdessä!
sinä olet muuten terve, mutta kun vain muistaisit juoda tarpeeksi vettä päivän aikana. sinun viestistäsi oikein poreilee hyvää energiaa ja halua päästä eteenpäin!
t. Keskiyö- Typy2012
" takaan, että itseluottamus kasvaa menetettyjen kilojen mukana. " toi sun lauseesi Antoi mulle motivaatiota already jo :D kiitos. Pidän huolen siitä etten luovuta. Tähän menneessä olenkin laihtunnu 5 kg, mutta mulla on viellä 10 kg pudotettavanna toivottavasti onnistuu kuukauden sisällä.. :)
Hei
se ei ikinä onnistu kuukauden sisällä! se oisi epäterveellistä.
vaan anna itsellesi aikaa 3kk sen kymmenen kilon suhteen!
ja sitten alkaakin jo tapahtua... hei, tuohan on upea suunnitelma!
miten aioit palkita itsesi? minä lupasin itselleni uuden hajuveden, kun paino alkaa uudella numerolla.... heh!
t. Keskiyö- Typy2012
Ummm no toivottavasti 5 kiloa vois pudota kk sisällä olen niin epätoivoinen pudottaa kiloja, koht on kesäkin jo kulman takana :D ajattelin muuten käydä kampaajalla perjantaina leikauttaa hiukset uuteen tyyliin ja voisin shoppaillakin jos rahat siihen riittää =) hienot on sulla saavutukset! 7 kg on aika suuri luku Onnea! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1461348
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39936Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38685- 14610
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 26579
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17563Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543