Keskustelin juuri skapparin kanssa ja valmistelukäsky Hälväln säilyttämisestä annettu esikunnalle.. Oon niin tohkeissani :)
Vastaukset 2
- kdw
jotain hyvää sentään. Ei tarvitse lähteä ties kuinka pitkälle harrastamaan.
- Äänestä edes väärin!
Suomen puolustusvoimien on vaikea voittaa kuntaitsehallintoa. Kannattaisi ensiksi valmistautua kunnallisvaaleihin siten, että Hälvälän säilyttäjät saavat vaalivoiton.
Ensimmäiseksi voisi kunnanvaltuustosta pudottaa kapteeni "vielä kerran pojat" Matti Siirolan, joka on yksi vahvimmista Hälvälän ja Hämeen Rykmentin vastustajista.
Toinen porukka, jota voisi heikentää, ovat Hollolan kirkonkylän ampumaradan vastustajat, joiden pää-äänenkannattaja on varakansanedustaja Jari Ronkainen.
Kummisetänä tässä Hälvälän häätämisessä on kuitenkin kansanedustaja Juha Rehula, joka ilmeisesti luulee vaurastuvansa maan arvon nostattamisella Hälvälässä jotenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091320
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129674- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458- 34457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453- 49447
- 51445
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e85441- 5438
- 52403
- 42400