punaisia läiskiä/laikkuja terskassa

avuton_mies

eli otsikonmukainen ongelma kyseessä..
tyttöystäväni kanssa olimme harrastaneet jonkin aikaa ilman kondoomia seksiä.. läiskät tulivat vasta muutaman kerran jälkeen ja muistaakseni minulla on aikaisemminkin ollut joskus, mutta hävinnyt sinne parissa päivässä itsekseen.
kävin sukupuolitautien poliklinikalla ja sielä otettiin kaikki testit, sekä lääkäri katsoi punaista aluetta ja totesi sen hiivaksi.
olen sitten hiivavoiteella(canesten) rasvaillut aluetta pari viikkoa, eikä tunnu auttavan ollenkaan.
yhessä vaiheessa vaikutti kun olisi vähän haalentunut, mutta sitten palasi normaaliin tilaan taas.
eri muotoisia laikkuja, ja näyttää aivan kun olisi nahkaa vähän lähtenyt, mutta ei arista tai kirvele ollenkaan..
en oikeen usko että tuo voide parantaa ongelmaa.
mistäköhän tässä voisi olla kyse? onko kellään muulla ollut samanlaisia ongelmia?
sukupuolitauteja ei todettu tutkimuksissa.
ja pidän aika epätodennäköisenä, että olisi ihottumaa, kun ei aikaisemmin ole koskaan ollut, eikä mikään muu paikka ole punaisena/laikuilla kun terska.
kiitän asiallisista vastauksista.

4

4060

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Psori

      Minulla on sama ongelma. Ei tietoo.
      On kyllä psoriasis, olisiko se?

    • PST78

      Onhan se tyttöystävä myös hoidattanut hiivansa?? Eli tyttöystävän tulisi kans hoitaa hiivatulehdus pois ja siksi aikaa sänkyhommat sais unohtaa, jotta et saa uudestaan tartuntaa!

    • Irtonahka

      Oon taistellut tän ongelman kanssa vuosia ja käynyt jo useampaan otteeseen näyttämässä sukupuolitautien poliklinikalla. Mitään ei kuulemma ole tehtävissä ja asia tulee vaivaamaan lopun elämää. Näin sanottiin. En vieläkään tiedä miksi minulla on tuo ja miten lääketiede ei osaa kertoa mikä se on. Ainakaan nämä asiantuntijat eivät osaa kertoa muuta kuin "kuiva iho".. jep jep.. Voin sanoa että siitä ei ole kyse. Alkaa olee oma jaksaminen aika lopussa, tekis mieli repii koko kalu irti ja heittää vesilintuu.

    • Anonyymi

      Hei! Itellä on pelkästään pari punaista laikkua, ei kutia tai mitään... Mikä vois olla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      57
      5459
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      424
      4735
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3889
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      185
      3402
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      14
      2566
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2322
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2238
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      153
      2081
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      128
      2039
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1509
    Aihe