eli otsikonmukainen ongelma kyseessä..
tyttöystäväni kanssa olimme harrastaneet jonkin aikaa ilman kondoomia seksiä.. läiskät tulivat vasta muutaman kerran jälkeen ja muistaakseni minulla on aikaisemminkin ollut joskus, mutta hävinnyt sinne parissa päivässä itsekseen.
kävin sukupuolitautien poliklinikalla ja sielä otettiin kaikki testit, sekä lääkäri katsoi punaista aluetta ja totesi sen hiivaksi.
olen sitten hiivavoiteella(canesten) rasvaillut aluetta pari viikkoa, eikä tunnu auttavan ollenkaan.
yhessä vaiheessa vaikutti kun olisi vähän haalentunut, mutta sitten palasi normaaliin tilaan taas.
eri muotoisia laikkuja, ja näyttää aivan kun olisi nahkaa vähän lähtenyt, mutta ei arista tai kirvele ollenkaan..
en oikeen usko että tuo voide parantaa ongelmaa.
mistäköhän tässä voisi olla kyse? onko kellään muulla ollut samanlaisia ongelmia?
sukupuolitauteja ei todettu tutkimuksissa.
ja pidän aika epätodennäköisenä, että olisi ihottumaa, kun ei aikaisemmin ole koskaan ollut, eikä mikään muu paikka ole punaisena/laikuilla kun terska.
kiitän asiallisista vastauksista.
punaisia läiskiä/laikkuja terskassa
4
3930
Vastaukset
- Psori
Minulla on sama ongelma. Ei tietoo.
On kyllä psoriasis, olisiko se? - PST78
Onhan se tyttöystävä myös hoidattanut hiivansa?? Eli tyttöystävän tulisi kans hoitaa hiivatulehdus pois ja siksi aikaa sänkyhommat sais unohtaa, jotta et saa uudestaan tartuntaa!
- Irtonahka
Oon taistellut tän ongelman kanssa vuosia ja käynyt jo useampaan otteeseen näyttämässä sukupuolitautien poliklinikalla. Mitään ei kuulemma ole tehtävissä ja asia tulee vaivaamaan lopun elämää. Näin sanottiin. En vieläkään tiedä miksi minulla on tuo ja miten lääketiede ei osaa kertoa mikä se on. Ainakaan nämä asiantuntijat eivät osaa kertoa muuta kuin "kuiva iho".. jep jep.. Voin sanoa että siitä ei ole kyse. Alkaa olee oma jaksaminen aika lopussa, tekis mieli repii koko kalu irti ja heittää vesilintuu.
- Anonyymi
Hei! Itellä on pelkästään pari punaista laikkua, ei kutia tai mitään... Mikä vois olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053181Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921379
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561246Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803