punaisia läiskiä/laikkuja terskassa

avuton_mies

eli otsikonmukainen ongelma kyseessä..
tyttöystäväni kanssa olimme harrastaneet jonkin aikaa ilman kondoomia seksiä.. läiskät tulivat vasta muutaman kerran jälkeen ja muistaakseni minulla on aikaisemminkin ollut joskus, mutta hävinnyt sinne parissa päivässä itsekseen.
kävin sukupuolitautien poliklinikalla ja sielä otettiin kaikki testit, sekä lääkäri katsoi punaista aluetta ja totesi sen hiivaksi.
olen sitten hiivavoiteella(canesten) rasvaillut aluetta pari viikkoa, eikä tunnu auttavan ollenkaan.
yhessä vaiheessa vaikutti kun olisi vähän haalentunut, mutta sitten palasi normaaliin tilaan taas.
eri muotoisia laikkuja, ja näyttää aivan kun olisi nahkaa vähän lähtenyt, mutta ei arista tai kirvele ollenkaan..
en oikeen usko että tuo voide parantaa ongelmaa.
mistäköhän tässä voisi olla kyse? onko kellään muulla ollut samanlaisia ongelmia?
sukupuolitauteja ei todettu tutkimuksissa.
ja pidän aika epätodennäköisenä, että olisi ihottumaa, kun ei aikaisemmin ole koskaan ollut, eikä mikään muu paikka ole punaisena/laikuilla kun terska.
kiitän asiallisista vastauksista.

4

3997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Psori

      Minulla on sama ongelma. Ei tietoo.
      On kyllä psoriasis, olisiko se?

    • PST78

      Onhan se tyttöystävä myös hoidattanut hiivansa?? Eli tyttöystävän tulisi kans hoitaa hiivatulehdus pois ja siksi aikaa sänkyhommat sais unohtaa, jotta et saa uudestaan tartuntaa!

    • Irtonahka

      Oon taistellut tän ongelman kanssa vuosia ja käynyt jo useampaan otteeseen näyttämässä sukupuolitautien poliklinikalla. Mitään ei kuulemma ole tehtävissä ja asia tulee vaivaamaan lopun elämää. Näin sanottiin. En vieläkään tiedä miksi minulla on tuo ja miten lääketiede ei osaa kertoa mikä se on. Ainakaan nämä asiantuntijat eivät osaa kertoa muuta kuin "kuiva iho".. jep jep.. Voin sanoa että siitä ei ole kyse. Alkaa olee oma jaksaminen aika lopussa, tekis mieli repii koko kalu irti ja heittää vesilintuu.

    • Anonyymi

      Hei! Itellä on pelkästään pari punaista laikkua, ei kutia tai mitään... Mikä vois olla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      272
      17604
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12512
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6222
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      34
      5178
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      77
      5048
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      58
      4196
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3773
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3712
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      67
      3496
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3179
    Aihe