Eilen kävin töiden jälkeen pankissa,mutta tyrmistyin kun en saanutkaan rahaa koska sitä sai vain kello kolmeentoista.Todella apinamainen ratkaisu tuollainen,kyllä se syö miestä kun pitäisi saada pätäkkää lompsaan niin siellä sanotaan että tule huomenna aamupäivällä uudestaan.Se on kuulemma ylemmällä taholla päätetty asia,mitähän ne pankkineidit tekevät loppupäivän.Ihan sama jos sulkisi koko puljun jo yhdeltä iltapäivällä.Voi jehna soikoon.
Raahen Nordea
6
1703
Vastaukset
- Lessulassi
Törkeää toimintaa. Suosittelen yksinkertaisesti pankin vaihtamista. Useammalla on kokemus pankin toiminnasta juuri kuvaamallasi tavalla. Tiedän, että ainakin OP:sta saa omaa rahaansa aukioloaikoina.
- Luottokelpoinenko
Kuka nykyisin hakee käteistä pankin tiskiltä? Rahaa nostetaan automaatista tai maksetaan kortilla. Pankkitiskillä asiointi pitäisi laittaa maksulliseksi, sellaisella summalla, että palvelu tulee maksettua.
Nyt lähti pankki vaihtoon. Ei missään ole mäin vaikea asioida.
- Anonyymi
Ei muuta kuin käyt nostamassa käteis nosto varaa omalta sivuilta. Ja tyhjennät koko automaatin😀
- Anonyymi
Meilläkö on vielä Nordea? Ompa ihime.
- Anonyymi
Se on suoraa yksityisten- & pk-firma asiakkaiden vähättelyä, aukioloineen mainitun konsernin tämänpäivänen pikäkestoinen Raahen pelleily.
Asiakas äänestäköön jaloillaan, jos kykenee ... yleensä ei kykene, koska vastakkainasettelut tuppaavat syntymään just silloin, kun asiakas eniten tarvitsisi rahalaitoksen, asiakkaalle maksullista(!) apua/tukea johonkin akuuttiin tilanteeseensa.
Toivoisi paikallisen laitoksen edes yrittävän ajatella talousalueenkin etua "nappiluokan" päätöksissään, vaikka Nalle sanelee ja vie hynät, on kysymys myös paikallisesta ymmärryksestä ja varsinkin siihen mahdollisesti kykenevän tahtotilasta.
Pankkilaitoksissa on eroja, ikävä- ja onneksi kyllä. Kokemusta on Raahen välillä jopa absurdeista Pankkilaitoskiemuroista paksun kirjan verran, pankkien kaatumisia, ehdotonta ehtojen uudelleen sanelun yrityksiä, kiristystä, pakkollisia asiakkuuksia (kaatuneen pankin seurauksena), tunnustettua tietoista valehtelua, todistettavaa harhaan johtamista ... Taidamme kerätä omat ja tuttujen kummallisimmat kokemukset joku päivä kirjanmuotoon henkilöineen, saisimme ainakin itkeä/nauraa, paino sanalla itkeä.
Tuskinpa tuo nimi / pankkisalaisuus koskee alistettavaa asiakasta, kun ei se ole koskenut tiettyjä pankkien toimihenkilöitäkään töissänsä. ps. ja kyllä markkinointi-aikaa löytyy sijoituksille, saattavat sunnuntai-iltaisinkin etelästä asti, häiritä puhelimella, tilisi saldojen perusteella. Ajatelkaapa ... Hejj, kohta Tukholmasta? myötä hävettää koko kupletti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406993
- 323948
- 453330
- 402949
- 172726
- 372238
- 162196
- 412153
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482087- 402058