Tuntija

Katsotko mulle myös rakkaus? Erosta joo yli 5 vuotta. Vaalea nainen. Milloin joku mukava mies tulossa?Kiitos
663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hei

no sinä ihan ilman miestuttavavuuksia ole elellyt, olethan sinä tässä jo jotakin ehtinyt kokea erosi jälkeen.
katsopas objektiivisesti taaksepäin 5v, etkö huomaakin että moni asia on muuttunut? niin myös sinä itse.

et tahdo enää sellaista kumppania, kuin sinulla ennen oli. makusi on muuttunut, olet nähnyt elämää ja tiedät jo paremmin mikä on sinulle hyväksi.
mutta tähän miesasiaan tarvitaan sinun rohkeuttasi. ja ehkäpä painoasioissa saattaa olla hoitamista.

laita itsesi huippukuntoon, niin itsetuntosi nousee. en tarkoita, ettetkö jo nyt olisi hyvä ja reilu ihminen. mutta aina voi parantaa hyviä ominaisuuksiaan, jokainen!
enkä tarkoittanut urheilua, vaan ihan vain hiuksia ja meikkiä ja tuoksua ja pukeutumista. hyvä olosi hohkaa ulospäin ja sisäänpäin. eikä kaiken tarvitse edes olla kovin kallista, pääasia että sinulla on hyvä olo.

sitten sinun ei enää tarvitse miettiä "tuleeko joku", vaan sinä mietit, että kenet ottaisit. olet kypsä nainen, jolla on elämänkokemusta. siitä on hyvä lähteä ja se auttaa sinua suojelemaan itseäsi väärien kumppanien mantereella.
ihan totta, sinun aikasi tulee, kun vain itse jaksat uskoa niin.

t. Keskiyö

Äänestä
  • Kiitos sulle Keskiyö. Paljon piti paikka. Nyt on vaan työ ja koti. Miehiä on ollut mutta ei se oikea. Näetkö semmonen ja missä vois tavata kunnon fiksu vapaa mies? Närtkö seurustelusuhde vielä mulle ja millainen mies?

    Äänestä

Hei

tottakai sinä löydät itsellesi oman rakkaan. mutta et ole vielä ihan valmis siihen, on laitettava itsensä kuntoon, että jaksaa sitten mennä näytille ja olla mukana kaikessa.
sekin vie energiaa!

sinä rakastat kotiasi ja siellä on hyvä henki.
kaljapaikoissa ei ole hyviä miehiä. mutta esimerkiksi uimassa ja rannalla on.
ja pyöräily voisi piristää mieltäsi ja herättää positiivisuutta niin sinussa, kuin ympärilläsikin.

minusta sinä tapaat miehen, jolla on koira.

t. Keskiyö

Äänestä
  • Voi ihanaa mies koiran kanssa. Käyn paljon kävelyllä. Voitko vielä katsoa onko se mies tanssipaikalla, risteylyllä, netissä tai lenkillä. Kiitos vielä kerran. Nautin tosi paljon olla kotona.

    Äänestä

Hei

no jos nyt ajatellaan sitä koiraa, niin se on keskikokoinen ja käy lenkillä säännöllisesti!
muuten en saa tästä kiinni, ehkä sinä liikut siellä missä on koirantaluttajia?
pieni juttelu ei ole pahitteeksi....

t. Keskiyö

Äänestä
  • Kiitos sinulle paljon kun jaksoit minulle näin paljon katsoa, vaikka on monta kysyjä. Tuli hyvä iloinen mieli yöksi, jaksa taas eetenpäin. Pitää katsoa koira miehiä . Pyöräilen paljon kesälomalla ja käyn eri rannoilla, näit hyvin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksin kauan ollut kirjoitti:

Katsotko mulle myös rakkaus? Erosta joo yli 5 vuotta. Vaalea nainen. Milloin joku mukava mies tulossa?Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu