Auttakaa

Heh heh

te Ryanairasiantuntijat nyt poloisia Ryanairin asiakkaita!

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10638949

Ei ole raukoilla varaa maksaa yhteensä 29 euroa kahteen pekkaan viikon pysäköinnistä kentän parkkiksella ja Eurooppaan ollaan menossa jollakin saamarin 3 euron lentolipulla, kun sellaisen on onnistunut vahtaamaan netistä. Mahtaa olla reissu, kun rahat on jo valmiiksi noin loppu ennen lähtöä.

6

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yejfosd

      Mitä vähemmän matka maksaa sitä enemmän voi käyttää rahaa itseensä. Ilmeisesti olet sitä mieltä, että tiukalla budjetilla matkustavien ei pitäisi saada matkustaa lainkaan?

      Ihmettelen, jos olet itse niin hyvä tuloinen, ettei raha kulu voisi vähempää kiinnostaa, olet silti niin kateellinen niille, jotka jaksavat nähdä vaivaa halvemman matkan eteen.

      Kusipäisyys ilmenee näimmä mitä moninaisimmin tavoin.

      • Heh heh

        Mitä ihmeen kadehtimista tuollaisessa matkailussa on?


      • jfdhgjfdhg
        Heh heh kirjoitti:

        Mitä ihmeen kadehtimista tuollaisessa matkailussa on?

        En tiedä? Kerro sinä minulle? Sinähän se olet jota halpalennot vituttaa!

        Itseasiassa taidankin ymmärtää ongelmasi. Et itse kehtaa käyttää Ryanairia, mutta silti sinulla ei ole varaa lentää tarpeeksi useasti täydenpalvelun lentoyhtiöillä, ja väliinputoaminen vituttaa sinua.

        Porvariystäväsi reissaavat yhtenään ja niin tekevät kaikki köyhätkin, sinä vaan et voi matkustella kuin pari kertaa vuodessa. Hotellihuoneekin pitää olla vähintään viiden tähden, muuten ei kehtaa kavereille kertoa lainkaan käyneensä ulkomailla.

        Olet siis sellainen Lidl-mainoksen äijä. No meitä on moneen lentokoneeseen.


    • Erikoista palvelua

      Onko täällä joku Ryanairin työntekijä kirjoittelemassa näitä vittuilumaileja? Joitenkin tämä tyyli tuntuu niin tutulta.

      Kun itse jäin ekan kerran perheen kanssa Riikaan jouluksi jumiin, niin keskellä yötä mulle soitti joku tyyppi joka alkoi vittuilemaan Iltalehdessä olleesta uutisesta, jossa kerrotiin Ryanairin jättäneen matkustajat joulupyhiksi Riikaan. Tämä kaveri kertoi olevansa jollain tapaa Ryanairin palveluksessa Suomessa ja lähettävänsä joulukinkun ja sukset Riikaan. Hän oli joutunut soittamaan numerotiedustelun kautta varmaan kymmenelle ihmiselle keskellä yötä, koska samannimisiä on Suomessa n. 30. Sain kyllä tuolloin numeron ja nimen talteen, mutta en vienyt asiaa sen pitemmälle, meitä kun on joka junaan ja lentokoneeseen.

      • No höh

        Mistähän se Iltalehden juttu mahtoi olla peräisin? Itse olen kaksi kertaa jäänyt jumiin maailmalla ja jouduin odottelemaan seuraavaa lentoa, mutta en minä siitä sinänsä suhteellisen normaalista tapahtumasta lentomatkustamisessa mihinkään hemmetin Iltalehteen raportoinut.


      • efthjj

        Sairasta jos on totta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      63
      4888
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      29
      3691
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3330
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      78
      2285
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1889
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1561
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1512
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      320
      1425
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1403
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1310
    Aihe