Eli siis, olen lopettanut pillereiden syönnin koska ne ei minulle sopineet. Jouduin turvautumaan kerran jälkiehkäisyyn ja ja siitä noin viikon päästä alkoivat menkat. Menkat olivat jotenkin "punaisemmat" kuin yleensä ja menkkojen loppumisen jälkeen, noin 4pvän päästä kipeytyvät rintani ja nyt rinnat ovat olleet turvonneet ja arat miltei 2 viikkoa. Joten kysyn teitä voiko rinnat kipeytyä katumuspilleristä vaiko olisiko raskaus alkanut. Otin pillerin 24 tunnin kuluttua yhdynnystä ja kierrostani en ole varma koska vuosin koko ajan kun söin pillereitä..
Raskaana(ko)???
Ka...
393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei voi tietää.
J-e on kyllä kropalle aikamoinen hormonipommi, joten voi tulla varmaan vaikka mitä oireita.
Oletettu hedelmöitys olisi siis tapahtunut noin 3vko sitten.
Testi näyttäidi jo nyt plussaa, joten ei muuta kuin ostoksille, Cittariin tai Prsimaan, ostat yhen plaetin PregCheck-liuskoja, paketissa 2 liuskaa, maksaa 3,99e.
Testaat aamuvirtsastam jos on nega voit huokaista helpotuksesta ja ollakseni vielä varmempi teet viikon päästä toisen testin, jos sekin enga niin kaikki hyvin.
Jostesti olisikin positiivinen sinulla alkaa pohtiminen mitä haluat tehdä.
Maanantain kauppaan siis, kukaan ei voi tietää oletko raskaana vai et.
Ei millään pahalla, mutta en vain ymmärrä näitä "olenko raskaana?"- kysymyksiä, mitä tänne ja vauvakuumepalstalle putkahtaa tämän tästä. Miten täällä kukaan voi sitä tietää? Jossitella tietysti aina voi, mutta sitä varmasti olet itseksesi ihan riittämiin tehnyt. Mikset vain yksikertaisesti voi hakea testiä, tehdä sitä ja asia olisi sillä selvä? Maksaa muutaman euron, ei luulisi talous siihen kaatuvan. Sillä tuntimäärällä mitä ihmiset käyttää ensin kotona asian pohtimiseen, päivien laskemiseen, erilaisten yhtälöiden pähkäilyyn, sitten tänne kirjoitteluun, kokemusten tiedusteluun, niiden pohtimiseen, selventävien viestien väsäämiseen jne. olisi jo aika monta testiä tehnyt ja saanut asiaan vaikka sata kertaa selvän vastauksen.
Minulla taas on edellisestä raskaudesta noin 20,5 v... ja... vuodot olleet tiheät. Ikää on 43.
Maaliskuu-huhtik.alku oli pitkä, n. 8 vrk vuoto...
Aiempi r-testi, E livo, näytti negaa...
Tänään vastaavassa testissä toinenkin viiva, ei kyl mitenkään selvä, eikä punainen.
Mitä tekisitte sijassani, kun pienituloinen työläinen, mutta kaveri jolle... on ihan tavallinen ja hyvä mies, ja jotenkin jäänyt ilman omaa lasta?
Miten yli 40 jaksaa? Kokemusta kahdesta, ettei se sinänsä pelota, mutta toimeentulo ja oma nopea vanheneminen kyllä... Pitääkin ottaa selvää, onko äitiyspakkausta yhä, mitä tukea lapsen kanssa voisi sitten saada-
Mitähän työnantakin tuumaa...