Ensin menetin lapsenlapset...
Vanhemmat erosivat ja ex-miniä ja lapset eivät pidä mitään muuta yhteyttä, kuin kortit saamme pakollisina päivinä.. Olemme kuitenkin soitelleet, vieneet heitä syömään, veisimme joskus jonnkein muuallekin, mutta vastaus on, etteivät lapset lähde..
Alkuun, kun kutsuimme kanssamme esim. syömään, vastaus jos isä tulee, lapset eivät halua tulla...
Nyt on poikani löytänyt uuden rakkauden (mikä tietenin, tottakai on hyvä asia) mutta ei näyttäydy edes jouluna...(eikä tänäänkään äitienpäivänä)
Käy kyllä joskus, kun tarvitsee apua jossain asiassa...
äitienpäivää
2
150
Vastaukset
- rilla-anoppi
Harmittavaa luettavaa , voimia sinulle . Pidä yhteyttä , voi olla , että lapset tulevat ikään jolloin ottavat itse yhteyttä .
Mitä tulee poikaasi, voi nyt olla niin rakkauden huumassa, ettei oma äiti tule ensimmäisenä mieleen , no tiedämme , että huumat haihtuu .
Ilmeisesti poikasi ei ole vielä aikuistunut , jos ei osaa ottaa ilman hyötyä teihin yhteyttä , sekin korjaantuu kypsyyden mukaan .
Nykyään voi olla niinkin, että lapsenlapset asuvat ulkomailla ja vieraantuvat kokonaan , tuttavallani on näin , kummankin perheet asuvat kaukana , eivätkä juuri pidä yhteyttä , eivätkä käy .
Voit vaikka olla sähköpostiyhteydessä lapsen lapsiin , vai ? Pidä jokin yhteys ja osoita ex miniälle , että olet halukas tapaamaan . - rakkaus on vapautta
Todellakin, voi olla pojalla, omassa elämässä sellaista, ettei vaan tule otettua yhteyttä, eikä aina uusikaan suhde ole sitä, miltä näyttää.
Lapsenlapsista ei kannata stressata, sillä yhteys palaa varmasti ja aina kun perheessä on kriisi tai muuta, ei vaan jakseta eikä ehkä kehdata kertoa sitä.
Älkää olko huolissanne yhtään, mitään ei saa pakolla ja olette hyviä isovanhempia kaikesta huolimatta.
Lapset ja lapsenlapset kyllä rakastakaa ja jaksakaa odottaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moi, nainen
Tunnustan, olen heikkona sun hymyyn, ja sekään ei auta yhtään, että sulla on täydellinen nenä. Joten ensi kerralla, kun572518Some räjähti! Joel Harkimo jakoi haikean viestin meriltä tärkeänä merkkipäivänä: "Välillä..."
Joel Harkimo on lähtenyt yksin purjehdukselle Atlantin yli. Tsemppiä ja voimia, Joel Harkimo! Lue lisää: https://www.s5424284 kuoli kolarissa
Kenen vastuulla tienhoito? Sohjoa ja vettä tie täynnä. Oliko säästetty tienhoidossa? Järkyttävä onnettomuus.502045Sedun opettaja?
Kukas Sedussa on ahdistellut alaikäisiä opiskelijoita? Tämä kansankynttilä oli saanut monta varoitusta, mutta sama homma541778Bess jakoi hämmentävän kuvan - Anna Puu heittää roisin kommentin: "Onneks ei oo eka synnytys"
Ohhoh! No nyt on aika provosoiva kuva Bessistä. Kivoja kommentteja julkkisystävät laukoo... Tiesitkö, että Bessin (s.171476- 681461
- 881447
- 861402
Näytät paremmalta kuin koskaan ennen
Aivan jokaisena päivänä. Minä pidän sinusta parhaimman huolen. Lupaan sen, sen voin luvata.471241Mitä mun pitää tehdä?
Mitä me mies tehdään? Mitä sä haluat mun tekevän? Mä en tiedä. Mä luulen tietäväni, että molemmat kärvistelee tunteid451200