Ensin menetin lapsenlapset...
Vanhemmat erosivat ja ex-miniä ja lapset eivät pidä mitään muuta yhteyttä, kuin kortit saamme pakollisina päivinä.. Olemme kuitenkin soitelleet, vieneet heitä syömään, veisimme joskus jonnkein muuallekin, mutta vastaus on, etteivät lapset lähde..
Alkuun, kun kutsuimme kanssamme esim. syömään, vastaus jos isä tulee, lapset eivät halua tulla...
Nyt on poikani löytänyt uuden rakkauden (mikä tietenin, tottakai on hyvä asia) mutta ei näyttäydy edes jouluna...(eikä tänäänkään äitienpäivänä)
Käy kyllä joskus, kun tarvitsee apua jossain asiassa...
äitienpäivää
2
168
Vastaukset
- rilla-anoppi
Harmittavaa luettavaa , voimia sinulle . Pidä yhteyttä , voi olla , että lapset tulevat ikään jolloin ottavat itse yhteyttä .
Mitä tulee poikaasi, voi nyt olla niin rakkauden huumassa, ettei oma äiti tule ensimmäisenä mieleen , no tiedämme , että huumat haihtuu .
Ilmeisesti poikasi ei ole vielä aikuistunut , jos ei osaa ottaa ilman hyötyä teihin yhteyttä , sekin korjaantuu kypsyyden mukaan .
Nykyään voi olla niinkin, että lapsenlapset asuvat ulkomailla ja vieraantuvat kokonaan , tuttavallani on näin , kummankin perheet asuvat kaukana , eivätkä juuri pidä yhteyttä , eivätkä käy .
Voit vaikka olla sähköpostiyhteydessä lapsen lapsiin , vai ? Pidä jokin yhteys ja osoita ex miniälle , että olet halukas tapaamaan . - rakkaus on vapautta
Todellakin, voi olla pojalla, omassa elämässä sellaista, ettei vaan tule otettua yhteyttä, eikä aina uusikaan suhde ole sitä, miltä näyttää.
Lapsenlapsista ei kannata stressata, sillä yhteys palaa varmasti ja aina kun perheessä on kriisi tai muuta, ei vaan jakseta eikä ehkä kehdata kertoa sitä.
Älkää olko huolissanne yhtään, mitään ei saa pakolla ja olette hyviä isovanhempia kaikesta huolimatta.
Lapset ja lapsenlapset kyllä rakastakaa ja jaksakaa odottaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390