Ensin menetin lapsenlapset...
Vanhemmat erosivat ja ex-miniä ja lapset eivät pidä mitään muuta yhteyttä, kuin kortit saamme pakollisina päivinä.. Olemme kuitenkin soitelleet, vieneet heitä syömään, veisimme joskus jonnkein muuallekin, mutta vastaus on, etteivät lapset lähde..
Alkuun, kun kutsuimme kanssamme esim. syömään, vastaus jos isä tulee, lapset eivät halua tulla...
Nyt on poikani löytänyt uuden rakkauden (mikä tietenin, tottakai on hyvä asia) mutta ei näyttäydy edes jouluna...(eikä tänäänkään äitienpäivänä)
Käy kyllä joskus, kun tarvitsee apua jossain asiassa...
äitienpäivää
2
163
Vastaukset
- rilla-anoppi
Harmittavaa luettavaa , voimia sinulle . Pidä yhteyttä , voi olla , että lapset tulevat ikään jolloin ottavat itse yhteyttä .
Mitä tulee poikaasi, voi nyt olla niin rakkauden huumassa, ettei oma äiti tule ensimmäisenä mieleen , no tiedämme , että huumat haihtuu .
Ilmeisesti poikasi ei ole vielä aikuistunut , jos ei osaa ottaa ilman hyötyä teihin yhteyttä , sekin korjaantuu kypsyyden mukaan .
Nykyään voi olla niinkin, että lapsenlapset asuvat ulkomailla ja vieraantuvat kokonaan , tuttavallani on näin , kummankin perheet asuvat kaukana , eivätkä juuri pidä yhteyttä , eivätkä käy .
Voit vaikka olla sähköpostiyhteydessä lapsen lapsiin , vai ? Pidä jokin yhteys ja osoita ex miniälle , että olet halukas tapaamaan . - rakkaus on vapautta
Todellakin, voi olla pojalla, omassa elämässä sellaista, ettei vaan tule otettua yhteyttä, eikä aina uusikaan suhde ole sitä, miltä näyttää.
Lapsenlapsista ei kannata stressata, sillä yhteys palaa varmasti ja aina kun perheessä on kriisi tai muuta, ei vaan jakseta eikä ehkä kehdata kertoa sitä.
Älkää olko huolissanne yhtään, mitään ei saa pakolla ja olette hyviä isovanhempia kaikesta huolimatta.
Lapset ja lapsenlapset kyllä rakastakaa ja jaksakaa odottaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614148KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1092646Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452172- 241823
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?281799- 281556
- 171350
- 1131193
- 551173
- 311168