Ensin menetin lapsenlapset...
Vanhemmat erosivat ja ex-miniä ja lapset eivät pidä mitään muuta yhteyttä, kuin kortit saamme pakollisina päivinä.. Olemme kuitenkin soitelleet, vieneet heitä syömään, veisimme joskus jonnkein muuallekin, mutta vastaus on, etteivät lapset lähde..
Alkuun, kun kutsuimme kanssamme esim. syömään, vastaus jos isä tulee, lapset eivät halua tulla...
Nyt on poikani löytänyt uuden rakkauden (mikä tietenin, tottakai on hyvä asia) mutta ei näyttäydy edes jouluna...(eikä tänäänkään äitienpäivänä)
Käy kyllä joskus, kun tarvitsee apua jossain asiassa...
äitienpäivää
2
180
Vastaukset
- rilla-anoppi
Harmittavaa luettavaa , voimia sinulle . Pidä yhteyttä , voi olla , että lapset tulevat ikään jolloin ottavat itse yhteyttä .
Mitä tulee poikaasi, voi nyt olla niin rakkauden huumassa, ettei oma äiti tule ensimmäisenä mieleen , no tiedämme , että huumat haihtuu .
Ilmeisesti poikasi ei ole vielä aikuistunut , jos ei osaa ottaa ilman hyötyä teihin yhteyttä , sekin korjaantuu kypsyyden mukaan .
Nykyään voi olla niinkin, että lapsenlapset asuvat ulkomailla ja vieraantuvat kokonaan , tuttavallani on näin , kummankin perheet asuvat kaukana , eivätkä juuri pidä yhteyttä , eivätkä käy .
Voit vaikka olla sähköpostiyhteydessä lapsen lapsiin , vai ? Pidä jokin yhteys ja osoita ex miniälle , että olet halukas tapaamaan . - rakkaus on vapautta
Todellakin, voi olla pojalla, omassa elämässä sellaista, ettei vaan tule otettua yhteyttä, eikä aina uusikaan suhde ole sitä, miltä näyttää.
Lapsenlapsista ei kannata stressata, sillä yhteys palaa varmasti ja aina kun perheessä on kriisi tai muuta, ei vaan jakseta eikä ehkä kehdata kertoa sitä.
Älkää olko huolissanne yhtään, mitään ei saa pakolla ja olette hyviä isovanhempia kaikesta huolimatta.
Lapset ja lapsenlapset kyllä rakastakaa ja jaksakaa odottaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988