Miesten Kolmonen 2012

Eetu

KUTSU MIESTEN KOLMOSELLE 2012

Hyvä Tosimies,

Tämä on menovaroitus vain sinulle, joka olet joskus aiemmin ottanut rohkean askeleen ja osallistunut MIESTEN KOLMOSELLE.

Kolmonen tulee taas - ja perinteitä noudattaen. Ei vieläkään venyttelyä, salaattia, jumppaa tai trikoiden vertailua vaan konstailematonta menoa halki aavan ja viettelyksiä täynnä olevan Nokian kaupungin kohti maalissa odottavaa virvoitusta.

Lähtöpaikka on edelleen Nokian Poutunpuisto, jossa vietetään perinteiseen tapaan hiljainen hetki kotiin imuroimaan jääneiden miesten muistolle ja lauletaan Maamme ennen kuin sännätään säälimättömälle taipaleelle.

Miesten Kolmonen käydään vuonna 2012 keväällä, kesän kynnyksellä, jolloin luonto ja terassit puhkeavat kukkaan ja miesten ulkoruokintakausi alkaa. Vuoden miehekkäin päivämäärä on lauantaina 26.05.2012, aika on siis vähissä. Tapahtuma alkaa klo 15, lähtölaukaus klo 17.

Ala siis välittömästi kerätä miehuuttasi ja viiden miehen joukkuetta tai kutsu itsesi neuvottelemaan kanssasi.

Seuraa ilmoitteluamme, löydät meidät näillä näppäilyillä:

http://miestenkolmonen.net/
https://www.facebook.com/MiestenKolmonen

Terveisin,

Eetu

PS: Jatkossa sinun on viisasta kuunnella vain Radio Sunia.
Se on vieläkin tosimiesten virallinen radiokanava.

0

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        52
        4387
      2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
        Maailman menoa
        111
        4209
      3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        43
        4120
      4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        69
        3968
      5. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        85
        3394
      6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        67
        3279
      7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

        16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
        Maailman menoa
        152
        3261
      8. Kun aika on oikea niin

        Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
        Ikävä
        17
        1602
      9. Ei me taideta

        Pystyä kokonaan olemaan erossa.
        Ikävä
        45
        1531
      10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

        Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
        Ikävä
        129
        1140
      Aihe